Свети Валентин во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Дводневен или тридневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, РазлогАпартхотел Balkan Jewel Resort се наоѓа во подножјето на планината Пирин со поглед кон терените за голф дизајнирани од познатиот голф играч Ian Woosnam.. Бесплатен Wi-Fi интернет пристап е ибезбеден во сите делови на комплексот. Бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите на комплексот.

Balkan Jewel Resort се наоѓа во Разлошката котлина и е опкружен со планините Пирин, Рила и Родопи. Комплексот предлаг студиа и апартмани. Апартманите вклучуваат комплетно опремена кујна, телевизор со рамен екран со кабловска телевизија, телефон, пегла. Повеќето, исто така, имаат камин или балкон. Гостите можат да ја користат ДВД-теката и библиотеката на комплексот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3760 денари (61 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5530 денари (89 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевање 
 • Три појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

*Доплата за празнична вечера на 14 февруари - 20 €

Салата: Авокадо сo моцарела, шери домати и
маслинки
Предјадење: плескавици од компири со урда,
кашкавал и цедено млеко
Главно јадење: Пилешки руладини со сланина и сирење и пире од црвени пиперки
Десерт:Печеа банана со околад
Чаша вино
Шише минерална вода 0.500 мл.

Хотелот располага со лоби бар, ресторан, СПА центар, фитнес центар, загреан внатрешен базен, хидромасажма када и сезонски надворешен базен. Исто така, постојат детски игралишта и соба за игри. Овде исто така се предлагаат автомобили за изнајмување, како и ски опрема и велосипеди. Во хотелот исто така има можност за одржување на конференции.

Во регионот има широк избор на можности за активности и забава во текот на целата година - (организирани од хотелот) планински походи и велосипедизам, голф, риболов, рафтинг, јавање, пејнбол, сафари со џип и многу други.

Преку целта година има многу концерти на отворено и се разбира патувања насочени кон историски и културни настани.

Ова место за сместување е отценето и како најпоповолна во Банско! Во Хотел Balkan Jewel Resort гостите добиваат многу повеќе за своите пари во споредба со слични места за сместување во градот.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице при минимум двајца возрасни.
 • За сместување во апартман се доплаќа 4.5 € на човек на ден.
 • Доплати за апартман:
 • Деца до 4.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно во апартман.
 • Деца од 5 - 11.99 години на дополнително легло во апартман - доплата од 5 € за ноќевање или 7.5  за ноќевање со појадок.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 6 € за ноќевање или 11 за ноќевање со појадок.
 • Доплата за домашно милениче - 5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 16 февруари 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.02.2020 до 16.02.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.