Одмор во подножјето на Пирин планина - Хотел Терра

Еднодневен, тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во ТЕРРА Комплекс!ТЕРРА Комплекс нуди сместување во луксузно опремени соби и апартмани со живописен поглед кон Пирин планина и голф клубот Пирин. Комплексот се состои од четири самостојни корпуси - Пирин (централната зграда на комплексот), Рила, Родопи и Балкан, од коишто секој има двокреветни соби и апартмани со една, две и три спални. Апартманите имаат пространи дневни, целосно опремени кујни, комфорни спални  и бањи, како и балкон или тераса со поглед кон Пирин планина и терените  за голф, создадено по проект на професионалниот британски спортист Ian Woosnam.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1991 денар (32 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба при сместени двајца возрасни (во дополнителната зграда на хотелот)
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен 
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Надворешен паркинг
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5878 денари (95 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба при сместени двајца возрасни (во дополнителната зграда на хотелот)
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Внатрешен базен 
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Надворешен паркинг
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9638 денари (156 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во во двојна соба при сместени двајца возрасни (во одополнителната зграда на хотелот)
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Внатрешен базен 
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Надворешен паркинг
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

Комплексот нуди модерни двокреветни соби и апартмани со една, две и три спални. Сите соби располагаат со ТВ со кабловска, безжичен интернет, телефон, мини бар, бња со туш и фен. Апартманите дополнително располагаат  со дневна соба со софа, кујна (перална, тостер, фурна, фрижидер), балкон, бања со када / туш кабина и тоалети. Сите простории се загреваат со парно.
Спорти СПА: СПА зона (финска сауна, парна бања, џакузи, затворен базен (20х7м.) Со температура на водата 31 оC.
На располагање на гостите на хотелот се ресторан, лоби бар, сала за игри, детско катче, конференциска сала, безжичен интернет во целиот комплекс, паркинг.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрани. 
 • Сместување: Во двојна соба можат да се сместат максимум двајца луѓе.
 • Попусти и доплаќање:
 • Доплата за сместување во едноспален апартман  во дополнителна зграда Родопи или Рила – 5 € на вечер.
 • Доплата за сместување во двојна соба во основната зграда Пирин - 7.5 € на вечер.
 • Доплата за сместување во единечен апартман во главната зграда Пирин – 10 € на вечер.
 • Дете одо 5,99 на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно.
 • Едно дете од 6 г до 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло во апартман.
 • Второ дете од 6 г до 11,99 години на дополнително легло во апартман со доплаќа 9 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло во апартман доплаќа 18 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплатата се врши на рецепцијата на "ТЕРРА Комплекс".
 • Валидност на ваучер: од 06 јануари до 28 февруари 2019 година.
 • Со претходна резервација на "ТЕРРА Комплекс" тел: +359 882 777 979 или +359 2 983 10 40
 • Можност за откажување или промена на резервација - само во писмена форма на е-пошта [email protected] не подоцна од 5 дена пред датумот на сместување.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Терра

ТЕРРА Комплекс
Бетоловото, Разлог, Р. Бугарија
Ул. Црнако №19
Тел: +359 
******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.terracomplex.com

ВИП Понудата е предоставена од Комплекс Terra

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.01.2019 до 28.02.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.