Велигден во Рибарица, Бугарија - Хотел Арго, Рибарица

Дводневен и тридневен пакет со поjадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Арго, Рибарица - БугаријаХотел Арго - Рибарица располага со три нови куќи, СПА центар, отворен базен со посебен детски  дел и џакузи, две скари, градина, ресторан, летен бар и  сала за конференции опремена со проектор, флипчарт и озвучување. Зачувана е топлината на гостопримството, домашна кујна со рецептите на нашите баби и грижата за спокојството за Вас - нашите гости, што го етаблира Арго како еден од најдобрите хотели во Рибарица и како совршен избор за Вашиот  планински одмор.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4424 денари (72 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
 • Две ноќевања во двојна луксузна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери на шведска маса
 • Wi-fi интернет
 • Сауна со шок-ведро, парна бања и џакузи
 • Солариум
 • Фитнес
 • Туристичка такса
 • Обезбедуван паркинг
ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6304 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
 • Три ноќевања во двојна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери на шведска маса
 • Wi-fi интернет
 • Сауна со шок-ведро, парна бања и џакузи
 • Солариум
 • Фитнес
 • Туристичка такса
 • Обезбедуван паркинг

ДОПЛАТА од 12.5  за: Празничен Велигденски ручек за едно лице со следното мени: јагнешка супа, јагнешко печено, дроб сарма и зелена салата, милиброд, велигденски јајца, 50 ml тетевенска сливова ракија,  безалкохолен пијалок, чаша црвено вино.

Хотелот располага со 75 легла и нуди сместување во соби тип: еднокреветни, двокреветни, двокреветни луксузни и апартмани.
Ресторанот е во посебна зграда со прекрасен панорамски поглед, ресторанот на хотел "Арго" сам по себе е едно од местата кои задолжително треба да се посетат во Рибарица. Комбинација од пријатна атмосфера, префинет  дизајн и домашно приготвена храна, ресторанот е сè што ви треба за да уживате на еден навистина исполнет планински одмор. Сите јадења што ги нудиме се приготвени од еколошки бугарски продуктии  и се приготвени со желба и љубов.
Ресторанот располага со 100 места, што го прави погоден за големи прослави како свадби, родендени, матурски вечери, славење на Нова Година и специјални празници.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • За деца од 5 до 12 години - се доплаќа 40% од цената на избраниот пакет.
 • За деца над 12 години или трет возрасен - се доплаќа 70% од цената на избраниот пакет
 • Валидност на ваучер: за ​14 до 18 април 2017 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 899/88 76 23 или на +359 898/59 46 88.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Арго, Рибарица

Општина Тетевен, Р. Бугарија
С. Рибарица
Ул. 
Просвета №2
Моб: +359 ******
Моб: +******

E-mail: [email protected]
Website: www.hotelargo.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Арго, Рибарица

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 18.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.