Нова година во Рибарица, Бугарија - Хотел Арго, Рибарица

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Арго, Рибарица - БугаријаХотел Арго - Рибарица располага со три нови куќи, СПА центар, отворен базен со посебен детски  дел и џакузи, две скари, градина, ресторан, летен бар и  сала за конференции опремена со проектор, флипчарт и озвучување. Зачувана е топлината на гостопримството, домашна кујна со рецептите на нашите баби и грижата за спокојството за Вас - нашите гости, што го етаблира Арго како еден од најдобрите хотели во Рибарица и како совршен избор за Вашиот  планински одмор.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10428 денари (169 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни вклучува:
 • Ноќевање во економична двојна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера на 31.12.2018 год. со DJ програма
 • Користење на зона за релаксација - сауна, парна бања и џакузи од 10:00 до 19:00 часот
 • Wi-fi интернет во општите делови во комплексот
 • Туристичка такса
 • Паркинг
ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12008 денари (195 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни вклучува:
 • Ноќевање во луксузна двојна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера на 31.12.2018 год. со DJ програма
 • Користење на зона за релаксација - сауна, парна бања и џакузи од 10:00 до 19:00 часот
 • Wi-fi интернет во општите делови во комплексот
 • Туристичка такса
 • Паркинг
ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10586 денари (172 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при максимална пополнетост на просторијата вклучува:
 • Ноќевање во тројна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера на 31.12.2018 год. со DJ програма
 • Користење на зона за релаксација - сауна, парна бања и џакузи од 10:00 до 19:00 часот
 • Wi-fi интернет во општите делови во комплексот
 • Туристичка такса
 • Паркинг
ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11060 денари (179 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при максимална пополнетост на просторијата вклучува:
 • Ноќевање во двособен апартман (макс. капацитет до 5 лица)
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера на 31.12.2018 год. со DJ програма
 • Користење на зона за релаксација - сауна, парна бања и џакузи од 10:00 до 19:00 часот
 • Wi-fi интернет во општите делови во комплексот
 • Туристичка такса
 • Паркинг

Хотелот располага со 75 легла и нуди сместување во соби тип: еднокреветни, двокреветни, двокреветни луксузни и апартмани.
Ресторанот е во посебна зграда со прекрасен панорамски поглед, ресторанот на хотел "Арго" сам по себе е едно од местата кои задолжително треба да се посетат во Рибарица. Комбинација од пријатна атмосфера, префинет  дизајн и домашно приготвена храна, ресторанот е сè што ви треба за да уживате на еден навистина исполнет планински одмор. Сите јадења што ги нудиме се приготвени од еколошки бугарски продуктии  и се приготвени со желба и љубов.
Ресторанот располага со 100 места, што го прави погоден за големи прослави како свадби, родендени, матурски вечери, славење на Нова Година и специјални празници.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при максимална пополнетост на избраниот тип просторија.
 • За деца над 3 год. возраст се доплаќа 125 € на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2018 год. до 02 јануари 2019 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 899/88 76 23 или на +359 898/59 46 88.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Арго, Рибарица

Општина Тетевен, Р. Бугарија
С. Рибарица
Ул. 
Просвета №2
Моб: +359 ******
Моб: +******

E-mail: [email protected]
Website: www.hotelargo.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Арго, Рибарица

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2018 до 02.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.