СПА одмор во Сандански Бугарија на VIP цена - Семеен хотел Ботаника

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет со појадок + СПА и масажа во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2022 денари (32 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Користење на базен со минерална вода во СПА Хотел Медите
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Детско катче

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2781 денар (45 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Користење на базен со минерална вода во СПА Хотел Медите
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Детско катче

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3539 денари (57 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Користење на базен со минерална вода во СПА Хотел Медите
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Детско катче

Двата хотели са расположени на 30 метри еден од друг. Регистрацијата на рецепција и појадокот се организира во четириѕвездниот хотел. СПА центарот и внатрешниот базен исто така се лоцирани во четириѕвездниот хотел.

Апарт Хотелот располага со ресторан со 80 места, кој нуди медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча со 180 места. Комплексот располага со три конференциски сали: една со 30места, една со капацитет 200места и една сала со 10 места, сите  со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • За деца од 2 до 5,99 год. на дополнително легло се доплаќа - 5 € за дводневен пакет, 7 € за тридневен пакет или 9 € за четиридневен пакет.
 • За деца над 6 год. или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа - 16 € за дводневен пакет, 22 € за тридневен пакет или 28 € за четиридневен пакет.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 17 ноември 2017 год. до 31 март 2018 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел. за резервации: +359 ******
Tел. Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.11.2017 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.