Одмор во Сандански Бугарија на VIP цена - Семеен хотел Ботаника

Еднодневен делничен или викенд пакет пакет за двајца со појадок и вечера во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2686 денари (43 €)
Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на минерален базен во спа хотел Медите
 • Користење на сауна парк во спа хотел Медите
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Надворешен паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3318 денари (54 €)
Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на минерален базен во спа хотел Медите
 • Користење на сауна парк во спа хотел Медите
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Надворешен паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

Доплата за Дневен Спа пакет- 16 € на човек

Двата хотели са расположени на 30 метри еден од друг. Регистрацијата на рецепција и појадокот се организира во четириѕвездниот хотел. СПА центарот и внатрешниот базен исто така се лоцирани во четириѕвездниот хотел.

Апарт Хотелот располага со ресторан со 80 места, кој нуди медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча со 180 места. Комплексот располага со три конференциски сали: една со 30места, една со капацитет 200места и една сала со 10 места, сите  со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 5,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 10 € за делничен пакет или 12.5 € за викенд пакет.
 • Деца над 6 год. и трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 18 € за делничен пакет или 25 € за викенд пакет.
 • Децата може да користат детско катче во затворен простор, детско катче на отворено и детски базен со минерална вода на отворено.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 20 април до 30 ноември 2018 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.04.2018 до 30.11.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.