Нова година во Сандански Бугарија на VIP цена - Семеен хотел Ботаника

Тридневен или четиридневен пакет со појадок и празнична Новогодишна вечера + СПА во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9322 денари (151 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2018 г.
 • Користење на Сауна во СПА хотел Медите​
 • Користење на зона за релаксација во СПА хотел Медите​
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Детско катче
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10270 денари (166 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Новогодишна празнична вечера на 31.12.2018 г.
 • Користење на Сауна во СПА хотел Медите​
 • Користење на зона за релаксација во СПА хотел Медите​
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Детско катче
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса

Двата хотели се лоцирани на 30 метри еден од друг. Регистрацијата на рецепција и појадокот се организира во четириѕвездниот хотел. СПА центарот и внатрешниот базен исто така се лоцирани во четириѕвездниот хотел.

Апарт Хотел Медите 3* располага со 1 единечна, 34 двојни и 2 тројни соби, 6 апартмани со една спална и 3 апартамани си две спални – општо 46 простории, во кои може да се сместат 99 гости на редовни кревети. Исто така може да се сместат деца или возрасни на дополнителни легла /општо околу 40 луѓе распределени во двојните соби и апартманите.

Локали
На територијата на комплексот се наоѓаат вкупно три различни по стил и кујна ресторани со префинет и современа амбиент, во кои се нуди богата разновидност од класични, егзотични медитерански специјалитети, италијанската кујна по оригинални рецепти. Најпопуларниот ноќен клуб во реонот на Сандански е дел од Медите СПА Резорт - ноќен клуб МАССА - со капацитет од 500 места, со пеачи гости секој петок, како и специјални програми и промоции.

НОВО - таверна софра, работи секој ден од 18 часот, нуди бугарска традиционална кујна, музика во живо - оркестар, капацитет 250 места
Медите SPA Центар нуди исклучителна концепт за SPA, која ги тера нашите гости да се чувствуваат целосно опуштени и задоволни, преку моќниот ефект на висококвалитетна козметика и биопродукти. Комбинацијата од специфичните климатски услови на градот Сандански и лековитите бањи со професионалноста на нашиот тим од специјалисти, СПА Комплекс Медите успешно предлага најразлични СПА третмани и програми.
Медите СПА Резорт нуди уште:
• Фитнес центар - располага со кардио апарати и апарати за секоја мускулна група
• Тенис игралиште - 2 бр.
• Екопатека и велосипедска патека на територијата на комплексот

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 11,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 80 € за дводневен или 100 € за тридневен пакет на рецепција при сместувањето.
 • За трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 110 € за дводневен или 130 € за тридневен пакет на рецепција при сместувањето.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • Период на сместување: од 28 декември 2018 год. до 02 јануари 2019 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2018 до 02.01.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.