Велигден во Сандански Бугарија - Семеен хотел Ботаника

Тридневен или четиридневен Велигденски пакет за двајца со појадок во Семеен хотел Ботаника, СанданскиСемеен хотел Ботаника Сандански е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7110 денари (115 €)
Ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Надворешен паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9480 денари (154 €)
Ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Надворешен паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

*Доплата за користење на базен и сауна парк во Медите Спа Резорт и Вили 5* - 10 € за вoзрасен и 5 € за деца.

Двата хотели са расположени на 30 метри еден од друг. Регистрацијата на рецепција и појадокот се организира во четириѕвездниот хотел. СПА центарот и внатрешниот базен исто така се лоцирани во четириѕвездниот хотел.

Семеен хотел Ботаника Сандански предлага 24 соби со 2 легла, 13 двојни соби, 8 апартмани. Сите соби се модерно декорирани и ги предлагат сите неопходни удобности за релаксација во балнеолошкото и климатско одморалиште Сандански. Секоја соба располага со мини бар, сателитска телевизияја, кабловски и безжичен интернет, клима уред, санитарен јазол, бања со туш кабина, фен.
Гостите на  Семеен хотел Ботаника Сандански може гат да ги користат услугите на Спа центарот на Спа хотел Медите, отдалечен само на 40 м.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 11,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 30 € за три или 40 € за четири ноќевања.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 45 € за три или 60 € за четири ноќевања.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 26 до 29 април 2019 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Семеен хотел Ботаника!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.04.2019 до 29.04.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.