Релаксација во Сандански Бугарија - Семеен хотел Ботаника

Еднодневен пакет за двајца со појадок во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1770 денари (29 €)

Понудата е валидна при минимум три ноќевања
Ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Користење на внатрешен базен на спа хотел Медите
 • Користење на сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Бесплатен трансфер до градот / по возен ред /
 • Надворешен паркинг

Забелешка: Апарт Хотел Медите 3 *** се наоѓа на околу 40 метри од Спа хотел Медите 4 ****.
Исхраната се предлага во Спа хотел Медите 4 ****.

Апарт Хотелот располага со ресторан со 80 места, кој нуди медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча со 180 места. Комплексот располага со три конференциски сали: една со 30места, една со капацитет 200места и една сала со 10 места, сите  со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е валидна при минимум три ноќевања.
 • Дополнително легло за деца до 2 години бесплатно.
 • Дополнително легло за деца од 2 до 6 години – се плаќа 3 € на ден на рецепција.
 • Дополнително легло за деца 6 до 12 година – се плаќа 10 € на ден на рецепција.
 • Доплата за викенд на рецепција – 5 € на ден / лице.
 • Период на сместување: од 25 септември 2016 год. до 30 септември 2017 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/36 60 00 или на +359 746 33 200.
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на тел: +359 888/36 60 00 или на +359 746 33 200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ****** 
Email: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.09.2016 до 30.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.