Одмор во Тројанскиот Балкан - Семеен хотел Сима

Дводневен викенд пакет, тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера во Семеен Хотел Сима, Тројан - Р. БугаријаСемеен Хотел-ресторан Сима се наоѓа во туристичката месност Беклемето, на 20 километри јужно од Тројан, на патот кон Тројанскиот  превој, кој ги поврзува северна и јужна Бугарија. Оддалечен е  на 175 километри од Софија и на 100 километри од Пловдив.

ДВOДНЕВЕН BИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2196 денари (36 €)
Важи за сместување во петок и напуштање во недела
Ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на сауна и џакузи
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3034 денари (49 €)
Ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на сауна и џакузи
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

ПETДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (77 €)
Ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на сауна и џакузи
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

Хотелот им предлага  на гостите ресторан-бар со прекрасна панорамска градина со 80 места. Ресторанот нуди традициона бугарска кујна. Храната се подготвува на лице место, приготвуваме доручек, ручек и вечера по најава  и a- la carte.
Пријатната атмосфера го прави хотелот погоден за организирање прослави и празнични вечери. Во летната сезона може да уживате на скара во шумата до хотелот.

Семеен хотел Сима е целосно реновиран, има 2 хотелски спрата и нуди за своите гости 8 двокреветни соби со 2 кревети, 2 двокреветни соби со спална, 3 апартмани (2 + 2) и 3 пентхауси (2 + 2). Апартманите и пентхаусите се со камини. Сите се опремени со телевизор, телефон, бања со туш-кабина и имаат тераси со прекрасен панорамски поглед. Семеен хотел Сима се грее со локално парно. Во зимската сезона може да ги искористат предностите на  2 алпски патеки за скијање (1,2 км) и патека за деца, , патека  за крос-кантри скијање, ски-гардероба, училиште со квалификувани наставници.
Хотелот располага со ресторан и градина со панорамски поглед, сауна и џакузи. На територијата на целиот хотел е изградена безжична интернет конекција. Располага со сала за состаноци со 40 места. Работи целогодишно  и е погоден за организирање на обуки и семинари, тим билдинг, семејни и корпоративни прослави, пријателски средби, индивидуални и групни одмори.
Семеен хотел Сима е почетна точка за многу туристички правци – кон планинарските домови Дерменка и Добрила, природниот резерват Козја стена. Идеалната местоположба  овозможува лесно  придвижување до градот  Тројан, Тројанскиот манастир, бањските одморалиштата Чифлик и Шипково (25 км.), Националниот  парк Централен Балкан.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на предложената понуда.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери со попуст.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 годишна возраст се сместува на бесплатно на дополнително легло - ноќевање со појадок.
 • Дете од 6 до 12 год. во апартман или пентхаус доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Доплата на рецепција за сместување во апартман - 5 € на вечер.
 • Доплата за на рецепција сместување во пентхаус - 10 € на вечер.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Понудата важи за сместување во деновите од недела до четврток.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 889/00 02 23, +359 6969/2223.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 889/00 02 23, +359 6969/2223.
 • Валидност на ваучер: од 29 октомври до 10 декември 2017 година.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Сима

Семеен Хотел Сима
Гр.Троjaн, Р. Бугарија
месност Беклемето
Тел: +359 6969/ 2223
Моб: +359 ******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.hotelsima.com

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Сима, гр.Тројан

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.10.2017 до 10.12.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.