Одмор за двајца во Сливенски минерални бањ - Семеен Хотел Калина

Дводневен, тридневен или петдневен пакет за двајца со појадок, ручек, вечера и базен со минерална вода во Семеен Хотел КалинаСемеен хотел Калина се наоѓа во Сливенските Минерални Бањи на 10 километри од гр. Сливен. Хотелот е со една ѕвезда и има 10 соби - 25 места, собите се со две и три кревети.За семејства со деца предлагаме тип - семејна соба. Дел од собите се со тераса, сите се со кабловска телевизија и бесплатен интернет. Располагаме со летна градина, летен бар и бистро за зимскиот период, како и конференциска сала за 30 луѓе .Паркингот на хотелот е бесплатен.
Температурата на минералната вода во базенот е 24-25 С и се полни еднаш како постепено се дополнува со минерална вода.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
ВИП ваучерот е за 
двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5571 денар (93 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6731 денар (109 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци
 • Пет вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4803 денари (78 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9101 денар (147 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8532 денари (138 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци
 • Пет вечери
 • Надворешен базен со минерална вода
 • Лежалки со чадор
 • Клима уред
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Гостите на хотелот може да ги разгледаат историските знаменитости  во околноста на Сливен - Крепоста "Тујда" "Природен парк - Сините камења", Куќа музеј- "Сливенскиот бит" Историскиот музеј, уметнички галерии и куќите на едни од најистакнатите личности во историјата на Бугарија- Хаџи Димитар, Добри Чинтулов и уште многу интересни и привлечни нешта во градот на стоте војводи, кој го носи духот на Бугариј, кој е крстопат на традиции, култури и епохи.

Услови на понудата

 • ВИП ваучер од требало да се купи пред истечат на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат фиксна цена од 7.5 € на вечер за ноќевање со појадок, ручек и вечера на рецепција.
 • Трет возрасен за / ноќевање, појадок, ручек и вечера / плаќа 15 € на рецепцијата во хотелот.
 • Исхраната е по однапред подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 31 мај до 07 септември 2021 година.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 899/259 412; +359 899/720 212.
 • Видете ги Сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Калина

Хотел "Калина"
Гр. Сливен, Р. Бугарија
Сливенски минерални бањи №46

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел "Калина" - Сливенски минерални бањи

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.05.2021 до 07.09.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.