Летување на Црно море во Созопол - Вила „Orange”

Пакети за двe или четири лица во вила Orange, СозополВреме е за Вашиот летен одмор! Во вила "Orange" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз, удобност и релаксација само 100 метри од плажите на Црното море.Вилата се наоѓа во новиот дел на градот Созопол и открива прекрасен панорамски поглед на Харманскиот залив. За гостите се предлагаат 12 двокреветни соби и 25 апартмани за четворица. Секој од нив има тераса со морска глетка, опремена кујна со фрижидер, плотна, микробранова печка и садови, сателитска ТВ, минибар, луксузна бања со туш кабина и фен. Апартманите се состојат од 2 соби -хол со кујна со канапе за двајца и спална соба. Ентериерот е дизајниран во пастелни меки бои и тонови. Апартманите нудат сместување на 4-ца возрасни. Можеме да Ви обезбедимео  бебешко креветче при претходна нарачка. За потребите на бизнис гостите апартманскиот комплекс нуди директна телефонска врска и бесплатен пристап до интернет. Апартманите се погодни за семејства со деца.

Вила Orange се наоѓа на 100 метри од Bamboo beach

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4772 денари (72 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за две лица и вклучува:

(Важи за периодот од 24 јуни до 03 јули и од 09 септември до 01 октомври)

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за четири лица и вклучува:

(Важи за периодот од 24 јуни до 03 јули и од 09 септември до 01 октомври)

 • Три ноќевања во апартман
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за две лица и вклучува:

(Важи за периодот од 04 до 17 јули и од 24 август до 08 септември)

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8279 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за четири лица и вклучува:

(Важи за периодот 04 до 17 јули и од 24 август до 08 септември)

 • Три ноќевања во апартман
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7616 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за две лица и вклучува:

(Важи за периодот од 18 јули до 23 август)

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9417 денари (153 €)
ВИП ваучерот е за одмор на Црно море за четири лица и вклучува:

(Важи за периодот од 18 јули до 23 август)

 • Три ноќевања во апартман
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадор
 • Пинг понг
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

На само 100 метри од хотелот се наоѓаат добро одржуваните плажи, од каде што исто така се открива убава морска Панорама. Водата е кристално чиста и условите гарантираат одлична можност за релаксиран одмор во текот на целото лето.
Гостите можат да уживаат во надворешен базен со посебен детски дел, расположени во убавата градина на комплексот. За секој од гостите е предвидена бесплатна употреба на лежалки и чадор. За Вашиот комфор нашиот персонал на базените предлага различни освежувачки пијалоци и коктели, кои да допренесат за Вашиот целосен одмор. За децата има изграден атрактивно детско катче.
Прошетката до стариот дел на Созопол и посета на културните и природни знаменитости ќе го надополнат Вашиот одмор и ќе ги направат вашите моменти интригантни, емоционални и романтични.
Созопол е најстариот град на бугарското црноморско крајбрежје.
Црквите во стариот дел се одликуваат со старите икони, прекрасните иконостаси во стилот на бугарските стари уметнички занаети.Особено интересна и карактеристична е архитектурата на Созополските преродбенски куќи. Градот е жив уметнички и културен центар, и е омилено место на луѓето на уметноста. Овде во септември традиционално се организира културниот фестивал "Аполонија", кој ги собира современите таленти на Бугарија. Популарна дестинација е и островот "Св.Иван", до кој може да дојде со лотка. Незаборавена екскурзија може да се направи и на реката "Ропотамо", која ќе Ве плени со убавата и недопрена природа и со една од најатрактивните скални формации во Бугарија – „Лавската глава”
Дополнителни услуги: рецепција 24 часа, менувачница, бесплатен безжичен интернет, бесплатен паркинг, сеф на рецепција со доплата, базен, детско катче, автомобили и велосипеди за изнајмување.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 2 до 11.99 год. - доплата од 5 € на ден. 
 • За трет возрасен во двокреветна соба се доплаќа 8 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 24 јуни до 01 октомври 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 895/ 67 65 75.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Вила „Orange”

Гр. Созопол, Р. Бугарија
Месност "Буџака"
Тел: +359 ****** – резервации
Е-mail: [email protected]
Website: www.villaorange-bg.com


ВИП Понуда за одмор на Црно море 2020 од - Вила „Orange”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.06.2020 до 01.10.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.