Велигден на планина во Тројан - Семеен Хотел Биле

Тридневен пакет со појадок и празнична Велигденска вечера во Хотел Биле, Бели Осам - Р. БугаријаСемеен Хотел Биле се наоѓа во Тројанскиот Балкан и работи од почетокот на 2007 година. Хотел Биле фасцинира со елеганција, стил и комфор и ги пренесува  гостите  назад во времето со својата архитектура. Комплексот нуди модерни удобности за пријатен одмор. Хотел Биле е одлично место, како за одмор со семејството или пријателите, така и за бизнис настани и семинари.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5214 денари (84 €)

Ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери (една празнична вечера со тристепено мени со можност за избор за основно јадење)
 • Паркинг
 • WI FI
 • Туристичка такса

Празничната вечера /8.04.2018/вклучува – велигденска салата, велигденска погача, предјадење, основно јадење по избор, јајца и милиброд за Велигден, торта,  50гр. Тројанска сливова ракија, чаша вино.


Семеен хотел "Биле" e одликуван со наградата "Најдобар хотел за 2011 години во регионот на Централна Бугарија". Наградата е доделена од Регионална Туристичка асоцијација "Стара Планина".

Хотел Биле се наоѓа во Тројанскиот Балкан и има 9 пространи двокреветни соби во кои има доволно простор и за Вашето дете, 2 еднокреветни соби, каде што ќе се чувствувате добро, два стандардни хотелски апартмани, семеен апартман којшто е погоден и за и големи семејства , VIP апартман. Секоја соба располага со бања, купатило, тераса, ТВ, безжичен интернет, мини бар, телефон, сеф, фен. Сите соби ги задоволаат стандардите  за просторност, мебел, удобност и комфор.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на предложената понуда за хотел.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно доколку не користат дополнителен кревет.
 • За деца од 2 до 12 години, сместени на дополнително легло, се плаќа по 9 € / ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, плаќа 18 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплатите се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888 88 20 65.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон+359 888 88 20 65.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Биле

Гр.Тројан, Р. Бугарија 
С. Бели Осам
Ул. Стојан Б'лгаренчето № 235
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.bile-hotel.com
Facebook: Хотел Биле

ВИП Понудата е обезбедена од - Хотел "Биле"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.