Одмор во Тројанскиот Балкан - Бугарија - Семеен Хотел Биле

Пакети со појадок, вечера + зимска забава со санки во Хотел Биле, Бели ОсамСемеен Хотел Биле се наоѓа во Тројанскиот Балкан и работи од почетокот на 2007 година. Хотел Биле фасцинира со елеганција, стил и комфор и ги пренесува  гостите  назад во времето со својата архитектура. Комплексот нуди модерни удобности за пријатен одмор. Хотел Биле е одлично место, како за одмор со семејството или пријателите, така и за бизнис настани и семинари.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 4108 денари (66 €) - 50% = 2054 денари (33 €)
Ваучерот е за еден човек, без ограничување на деновите од неделата и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери со чаша вино кон вечерата
 • Користење на санки
 • Паркинг
 • WI FI
 • Туристички данок

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 6130 денари (100 €) - 50% = 3065 денари (50 €)
Ваучерот е за еден човек, без ограничување на деновите од неделата и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери со чаша вино кон вечерата
 • Користење на санки 
 • WI FI
 • Туристички данок

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 8658 денари (140 €) - 50% = 4329 денари (70 €)
Ваучерот е за еден човек, без ограничување на деновите од неделата и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба
 • Четири појадоци
 • Четири  вечери со чаша вино кон вечерата
 • Користење на санки 
 • WI FI
 • Туристички данок

Вечерите се организирани со СПЕЦИЈАЛНО  МЕНИ со МОЖНОСТ ЗА ИЗБОР од ордевери и скара со пилешко, свинско месо, риба со гарнир, готвени јадења, посни јадења.

БОНУС - по чаша вино за секој со вечерата.
 

Семеен хотел "Биле" e одликуван со наградата "Најдобар хотел за 2011 години во регионот на Централна Бугарија". Наградата е доделена од Регионална Туристичка асоцијација "Стара Планина".

Детската анимација вклучува изработување на коледарски стапови и изработување на божиќни украси од природни материјали пред Нова Година, работа со глина и изработка и украсување на фигурини по Нова Година.
 

Хотел Биле се наоѓа во Тројанскиот Балкан и има 9 пространи двокреветни соби во кои има доволно простор и за Вашето дете, 2 еднокреветни соби, каде што ќе се чувствувате добро, два стандардни хотелски апартмани, семеен апартман којшто е погоден и за и големи семејства , VIP апартман. Секоја соба располага со бања, купатило, тераса, ТВ, безжичен интернет, мини бар, телефон, сеф, фен. Сите соби ги задоволаат стандардите  за просторност, мебел, удобност и комфор.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на предложената понуда за хотел.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 години, сместени на дополнително легло, се плаќа по 5 € / ден за ноќевање и појадок или 7.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера 
 • За деца од 2 до 12 години, сместени на редовно легло, се плаќа по 10 € на ден за ноќевање со појадок или 12.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера 
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Доплата за користење на апартман – 5 € за стандарден апартман, 12.5 € за СЕМЕЕН апартман.
 • Промена на резервација може да биде направена до не помалку од 5 дена пред датумот за сместување, инаку, ваучери се смета за ништовен.
 • Доплата се врши на рецепција во хотелот.
 • Во хотелот не се допуштаат домашни миленичиња.
 • Валидност на ваучер: од 25 јануари до 27 февруари 2016 година.
 • Ваучерот важи и за 13 февруари со доплата од 7.5 € за празнична вечера по 4 - степено мени со пијалоци.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888 88 20 65, +359 6965 23 33.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон+359 888 88 20 65, +359 6965 23 33.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Биле

Гр.Тројан, Р. Бугарија 
С. Бели Осам
Ул. Стојан Б'лгаренчето № 235
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.bile-hotel.com
Facebook: Хотел Биле

ВИП Понудата е предоставена од - Хотел "Биле"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.01.2016 до 27.02.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.