Одмор во Тројанскиот Балкан - Парк Хотел Стратеш - Ловеч

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера во Парк Хотел Стратеш, Ловеч - БугаријаГрациозен и  реновиран  Парк Хотел "Стратеш" Ве пречекува  во градот Ловеч.
Хотелот е лоциран во парк Стратеш, кој се наоѓа во стариот кварт на градот - "Вароша" обезбедува панорамски поглед на целиот град. Комплексот има прекрасни услови за бизнис состаноци, семинари, семејни и корпоративни настани.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
Ваучерот е за едно лице 
за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг

Хотелот  ќе ги израдува Своите гости со удобност, комфор и топлина во пријатна атмосфера на ресторанот и летната градина.На располагање на Гостите на хотелот се:
10 стандардни соби, 5 комфорни соби, 1 студио, 2 апартмани, ресторан - конференциска сала со капацитет од  100 места, летна бавча со 120 места и отворен базен.
Во непосредно близина е вториата по големина зоолошката градина во Бугарија, лоцирана во парк "Стратеш" на површина од 110 декари. Во него се одгледуваат 420 животни и птици од 74 видови, меѓу кои многу егзотични примероци од сите континенти, како и ретки и заштитени видови од Бугарија.

Хотелот организира посети до:
Деветашката пештера -15 километри.
Тројанскиот манастир - 45 километри.
Крушунските водопади - 40 километри.
Парк Хотел "Стратеш".
Вашето омилено место меѓу убава природа, инспиративни глетки, комодитет и спокојство!

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на предложената понуда.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери со попуст.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете на возраст до 2 години се сместува бесплатно.
 • Деца на возраст од 2 до 6 години - се плаќа 6 €.
 • Дете на возраст од 6 до 12 години - се плаќа 9 €.
 • Трет возрасен сместен на дополнително легло доплаќа 12 €.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/29 16 16.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888/29 16 16.
 • Валидност на ваучер: од 28 јули до 31 август 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Стратеш - Ловеч

Парк Хотел Стратеш
Град Ловеч, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Тел: +******

E-mail: [email protected]
Website: www.stratesh.com
Facebook: ParkHotelStratesh

ВИП Понудата е предоставена од - Парк Хотел Стратеш, Ловеч

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.07.2020 до 31.08.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.