Одмор во Тројан, Бугарија - Хотел Тројан Плаза

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + посета на Музејот на занаетите во Хотел Тројан Плаза****Хотел Тројан Плаза **** се наоѓа на самиот брег на реката Бели Осам  во центарот на градот Тројан.
Во хотелот "Тројан Плаза" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз и комфор, спокојството на малиот планински град, неповторлива убавина на планината - само на еден  поглед растојание. Со забава и прошетки до блиските културни и природни забележителности, вашите моменти ќе бидат емотивни и зближувачки, интригантни и несекојдневни.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО ДВОЈНА СТАНДАРДНА СОБА: VIP цена: 1248 денари (20 €)
За сместување во Викенд (од петок до недела вкл.) се доплаќа 5 € на вечер
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевања во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Посета на Музејот на народни ракотворби и занаети во центарот на град Тројан
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Дополнителен бонус - 10% попуст од услугите во Релакс-центарот на хотелот

Работно време на Музејот на занаетите:
понеделник до петок од 9,00 до 17,00 часот
сабота од 10,00 до 15,00 часот, неработен ден недела. 

Опис на собите:
Двојна стандардна соба: опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со туш кабина, растеглива фотелја (погодна за сместување на дете)
Двокреветна соба Лукс: опремени со клима уред, централно греење , телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен)
Апартман: Опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, спална, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен).
Ресторан "Тројан" е лоциран буквално над реката Бели Осам - во него можете да уживате на интернационална кујна во префинет амбиент, како и на прекрасната глетка кон врв Беклемето.


Таверна "Тројан" нуди исклучително богато мени од национални и локални јадења, широк избор на вина и пијалоци. Дизајнот на таверната е исклучително оригинален - атрактивни сепареа во форма на запрежна кола, бочва, бунар или куќа создаваат неповторлива атмосфера.

Градот Тројан е лоциран на 400 метри надморска височина на живописно терасирани брегови на реката Бели Осам, во подножјето на Балканот, градот се радува на  божествена комбинација на свежа пролет и  лето, сончева и топла есен, мека и снежна зима.

Во околината се на градот се наоѓаат, историскиот Тројанскиот манастир "Успение Богородично", кој е трет по големина во Бугарија, Изложба на уметнички занаети и Природонаучниот музеј, Римскиот воен камп "Состра", кој се наоѓа  на во 5 километри  од градот, Музејот на народни ракотворби и применети уметности.
Галеријата "Серјакова куќа" и Црквата "Св. Параскева Петка" се во непосредна близина на Хотел "Тројан Плаза".

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, за минимум две ноќевања.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • Доплати - се вршат на рецепцијата во хотелот:
 • За деновите од викендот  / од петок до недела вклучително / - 5 € на вечер.
 • За луксузна соба – 7.5 € на вечер.
 • За единечен апартман – 12.5 € на вечер
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст – 3 € на вечер / вклучува: појадок и посета на музејот /
 • За дете над 12 годишна возраст и трет возрасен – 13 € на вечер / вклучува: ноќевање; појадок; вечера и посета на музејот /.
 • Сместувањето е можно во луксузна соба или апартман со соодветна доплата за тип просторија.
 • Валидност на ваучер: од 07 септември до 30 ноември 2017 година.
 • Понудата не важи за следните дати: 21,22,23,24, 25, 28,29,30 септември; 06,07,13,14,20,21 октомври; 03,04 ноември.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тројан Плаза

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 ******
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.09.2017 до 30.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.