Велигден во Тројан, Бугарија - Хотел Тројан Плаза

Дводневен Велигденски пакет со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****Хотел Тројан Плаза **** се наоѓа на самиот брег на реката Бели Осам  во центарот на градот Тројан.
Во хотелот "Тројан Плаза" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз и комфор, спокојството на малиот планински град, неповторлива убавина на планината - само на еден  поглед растојание. Со забава и прошетки до блиските културни и природни забележителности, вашите моменти ќе бидат емотивни и зближувачки, интригантни и несекојдневни.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3918 денари (63 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери (една празнична Велигденска вечера)
 • Сауна и мал контрастен базен со хидромасажери
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4234 денари (69 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна луксузна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери (една празнична Велигденска вечера)
 • Сауна и мал контрастен базен со хидромасажери
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (77 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери (една празнична Велигденска вечера)
 • Сауна и мал контрастен базен со хидромасажери
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ
 •  

Опис на собите:
Двојна стандардна соба: опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со туш кабина, растеглива фотелја (погодна за сместување на дете)
Двокреветна соба Лукс: опремени со клима уред, централно греење , телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен)
Апартман: Опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, спална, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен).
Ресторан "Тројан" е лоциран буквално над реката Бели Осам - во него можете да уживате на интернационална кујна во префинет амбиент, како и на прекрасната глетка кон врв Беклемето.


Таверна "Тројан" нуди исклучително богато мени од национални и локални јадења, широк избор на вина и пијалоци. Дизајнот на таверната е исклучително оригинален - атрактивни сепареа во форма на запрежна кола, бочва, бунар или куќа создаваат неповторлива атмосфера.

Градот Тројан е лоциран на 400 метри надморска височина на живописно терасирани брегови на реката Бели Осам, во подножјето на Балканот, градот се радува на  божествена комбинација на свежа пролет и  лето, сончева и топла есен, мека и снежна зима.

Во околината се на градот се наоѓаат, историскиот Тројанскиот манастир "Успение Богородично", кој е трет по големина во Бугарија, Изложба на уметнички занаети и Природонаучниот музеј, Римскиот воен камп "Состра", кој се наоѓа  на во 5 километри  од градот, Музејот на народни ракотворби и применети уметности.
Галеријата "Серјакова куќа" и Црквата "Св. Параскева Петка" се во непосредна близина на Хотел "Тројан Плаза".

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи до  6 ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст се доплаќа 12.5 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 05 до 10 април 2018 година.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тројан Плаза

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 ******
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.04.2018 до 10.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.