Нова година во Тројан, Бугарија - Хотел Тројан Плаза

Новогодишни пакети со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Новогодишни пакети со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Изберете пакет

Тридневен пакет во двојна стандардна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 13430 ден.
Купете

Тридневен пакет во двојна луксузна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 14852 ден.
Купете

Четиридневен пакет во двојна стандардна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 15800 ден.
Купете

Четиридневен пакет во двојна луксузна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 17696 ден.
Купете
Валидност 30.12.2021 - 03.01.2022
Цена на човек/ден 3950 - 4950.46 ден.ден/ човек
Местоположба Троян
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • Доплати - се вршат на рецепцијата во хотелот:
 • За апартман се доплаќа 30 € на човек  за тридневен пакет и20 € за четиридневен пакет по човек. Се купуваат ваучери за луксузна соба.
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст се доплаќа 75 € за тридневен пакет или 90 € за четиридневен пакет.
 • За дете над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа се доплаќа 145 € за тридневен пакет или 160 € за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2021 г. до 03 јануари 2022 година.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 885/ 10 00 06
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Новогодишни пакети со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Изберете пакет

Тридневен пакет во двојна стандардна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 13430 ден.
Купете

Тридневен пакет во двојна луксузна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 14852 ден.
Купете

Четиридневен пакет во двојна стандардна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 15800 ден.
Купете

Четиридневен пакет во двојна луксузна соба со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Цена: 17696 ден.
Купете
Валидност 30.12.2021 - 03.01.2022
Цена на човек/ден 3950 - 4950.46 ден.ден/ човек
Местоположба Троян
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • Доплати - се вршат на рецепцијата во хотелот:
 • За апартман се доплаќа 30 € на човек  за тридневен пакет и20 € за четиридневен пакет по човек. Се купуваат ваучери за луксузна соба.
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст се доплаќа 75 € за тридневен пакет или 90 € за четиридневен пакет.
 • За дете над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа се доплаќа 145 € за тридневен пакет или 160 € за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2021 г. до 03 јануари 2022 година.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 885/ 10 00 06
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Хотел Тројан Плаза **** се наоѓа на самиот брег на реката Бели Осам  во центарот на градот Тројан.
Во хотелот "Тројан Плаза" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз и комфор, спокојството на малиот планински град, неповторлива убавина на планината - само на еден  поглед растојание. Со забава и прошетки до блиските културни и природни забележителности, вашите моменти ќе бидат емотивни и зближувачки, интригантни и несекојдневни.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13430 денари (218 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (една празнична новогодишна вечера)
 • Brunch појадок на 1 јануари
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15800 денари (256 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (една празнична новогодишна вечера)
 • Brunch појадок на 1 јануари
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14852 денари (241 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (една празнична новогодишна вечера)
 • Brunch појадок на 1 јануари
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17696 денари (287 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна луксузна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (една празнична новогодишна вечера)
 • Brunch појадок на 1 јануари
 • Сауна
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

Опис на собите:
Двојна стандардна соба: опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со туш кабина, растеглива фотелја (погодна за сместување на дете)
Двокреветна соба Лукс: опремени со клима уред, централно греење , телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен)
Апартман: Опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, спална, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен).
Ресторан "Тројан" е лоциран буквално над реката Бели Осам - во него можете да уживате на интернационална кујна во префинет амбиент, како и на прекрасната глетка кон врв Беклемето.


Таверна "Тројан" нуди исклучително богато мени од национални и локални јадења, широк избор на вина и пијалоци. Дизајнот на таверната е исклучително оригинален - атрактивни сепареа во форма на запрежна кола, бочва, бунар или куќа создаваат неповторлива атмосфера.

Градот Тројан е лоциран на 400 метри надморска височина на живописно терасирани брегови на реката Бели Осам, во подножјето на Балканот, градот се радува на  божествена комбинација на свежа пролет и  лето, сончева и топла есен, мека и снежна зима.

Во околината се на градот се наоѓаат, историскиот Тројанскиот манастир "Успение Богородично", кој е трет по големина во Бугарија, Изложба на уметнички занаети и Природонаучниот музеј, Римскиот воен камп "Состра", кој се наоѓа  на во 5 километри  од градот, Музејот на народни ракотворби и применети уметности.
Галеријата "Серјакова куќа" и Црквата "Св. Параскева Петка" се во непосредна близина на Хотел "Тројан Плаза".

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • Доплати - се вршат на рецепцијата во хотелот:
 • За апартман се доплаќа 30 € на човек  за тридневен пакет и20 € за четиридневен пакет по човек. Се купуваат ваучери за луксузна соба.
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст се доплаќа 75 € за тридневен пакет или 90 € за четиридневен пакет.
 • За дете над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа се доплаќа 145 € за тридневен пакет или 160 € за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2021 г. до 03 јануари 2022 година.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тројан Плаза

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 885/ 10 00 06
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2021 до 03.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.