Одмор во Тројан, Бугарија - Хотел Тројан Плаза

50% попуст на дводневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****Хотел Тројан Плаза **** се наоѓа на самиот брег на реката Бели Осам  во центарот на градот Тројан.
Во хотелот "Тројан Плаза" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз и комфор, спокојството на малиот планински град, неповторлива убавина на планината - само на еден  поглед растојание. Со забава и прошетки до блиски културни и природни знаменитости, вашите моменти ќе бидат емотивни и зближувачки, интригантни и различни.

ДВОДНЕВЕН ДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОЈНАСТАНДАРДНА СОБА: 264лв. - 50% = 132лв.
(Важи за сместување од Понеделник до Четврток вклучително)
(При желба за сместување во деновите од викендот (Петок, Сабота и Недела) - Доплата од 10 лева за соба на вечер)

 • Ваучерот е за две лица и вклучува:
 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Посета на Музејот на народни ракотворби и занаети во центарот на градТројан
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Дополнителен бонус - 10% попуст од услугите во Релакс-центарот на хотелот

Работно време на Музејот  на занаетите:
Понеделник до Петок од 9,00 до 17,00 часот
Сабота и Недела од 10,00 до 15,00 часот

Опис на собите:
Двојна стандардна соба: опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со туш кабина, растеглива фотелја (погодна за сместување на дете)
Двокреветна соба Лукс: опремени со клима уред, централно греење , телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен)
Апартман : Опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, спална, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен).
Ресторан "Тројан" е лоциран буквално над реката Бели Осам - во него можете да уживате на интернационална кујна во префинет амбиент, како и на прекрасната глетка кон врв Беклемето.


Таверна "Тројан" нуди исклучително богато мени од национални и локални јадења, широк избор на вина и пијалоци. Дизајнот на таверната е исклучително оригинален - атрактивни сепареа во форма на запрежна кола, бочва, бунар или куќа создаваат неповторлива атмосфера.

Градот Тројан е лоциран на 400 метри надморска височина на живописно терасирани брегови на реката Бели Осам, во подножјето на Балканот, градот се радува на  божествена комбинација на свежа пролет и  лето, сончева и топла есен, мека и снежна зима.

Во околината се на градот се наоѓаат, историскиот Тројанскиот манастир "Успение Богородично", кој е трет по големина во Бугарија, Изложба на уметнички занаети и Природонаучниот музеј, Римскиот воен камп "Состра", кој се наоѓа  на во 5 километри  од градот, Музејот на народни ракотворби и применети уметности.
Галеријата "Серјакова куќа" и Црквата "Св. Параскева Петка" се во непосредна близина на Хотел "Тројан Плаза".

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучена исхрана.
 • Дете од 4 до 11,99 годишна возраст сместено на дополнително легло во соба со 2 возрасни плаќа 6 лева на вечер (со вклуени: појадок, сите такси и ДДВ).
 • Дете над 12 годишна возраст и трет возрасен на дополнително легло плаќа 26 лева на вечер  со вклучено: ноќевање; појадок; вечера; такси.
 • Сместувањето е можно во соба Лукс или апартман со соодветната доплата за тип просторија.
 • За луксузна соба се доплаќа 15 лева на вечер за соба.
 • За апартман се доплаќа 25 лева на вечер за соба.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 август до 31 октомври 2015 година.
 • Понудата не важи за следните периоди:
 • од 31.08 до 05.09 вклучително
 • од 18.09 до 22.09 вклучително , како и 03.10.2015
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете йа вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885/10 00 06; +359 0670/64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тројан Плаза

Гр.Тројан
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 ******
Мобилен: +359 ******
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена от Хотел Тројан Плаза****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.08.2015 до 30.11.2015

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.