Нова година во Трјавна Бугарија - Куќа за гости "УНИКА"

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Куќа за гости УникаКуќа за гости "Уника" се наоѓа во центарот на градот Трјавна во Бугарија на тивко и мирно место. Уникатните соби во стил Африка, Индија, Египет, Кина, Јапонија, Камбоџа, Шпанија, Грција и Турција нудат егзотично искуство во една прекрасна и недопрена од времето оаза на мир, тишина и романтика. Собите и апартманите се декорирани во оригинален стил и дизајн, носат типични карактеристики на основни национални културни и архитектонски наследства.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9132 денари (148 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во тематска двокреветна соба или студио
 • Три појадоци
 • Една предпразнична вечера
 • Една празнична Новогодишна вечера во Ресторан "САВОЈА" во центарот на Трјавна (со жива музика)
 • Инфрацрвена сауна
 • Фитнес
 • Детско катче
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса
 • Осигурување

​ПРАЗНИЧНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА
( на 31 декември 2018 и дочек на 2019 )
во ресторан "САВОЈА - Трјавна"
(со жива музика) 

Вклучува:
РАЗНООБРАЗНО ПЛАТО МЕЗЕ
ЕДНА РАКИЈА ( или Виски )
ЕДНА САЛАТА
ОРДЕОВЕР - ПРЕДЈАДЕЊЕ
БОГАТО ОСНОВНО ЈАДЕЊЕ СО ТОПОЛ ГАРНИР
1/2 шише ВИНО ( Бело или Црвено )
БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
БАНИЦА
ДЕСЕРТ - ТОРТА
ШАМПАЊСКО

 

Опремата на сите простории вклучува: клима уред , инфраред отоплување (безшумен  - невидлив сончев спектар), бесплатен безжичен интернет, кабелска телевизија со 60 канали, 21 инчен телевизор, фрижидер - минибар, маса, гардероба, тераса со алуминиумска маса и 4 столици , бања и локално греење.

Знаменитости:
Градот Тројан ја сочувал својата преродбеничка романтична убавина, живее и денес надвор од  бурните времиња и само Градскиот часовник потсетува за минувањето на минутите кои тука се часови .... Куќите и дворовите, црквите и улиците со чешми, Првото светско училиште во Бугарија, - овде се задржал изгледот и духот од Преродбата.
Трјавна чува над 140 споменици на Бугарската преродбенска архитектура. Овде се ремек делата на Тревненската уметничка школа.
Недопрена убавина, мир и комфор, недопрена природа, чист воздух - сето тоа го прави гратчето прави Трјавна привлечна туристичка дестинација.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 7 годишна возраст се доплаќа по 65 € на рецепцијата.
 • За деца од 7 до 12 годишна возраст се доплаќа по 65 € на рецепцијата. 
 • Трет возрасен доплаќа купува Ваучер.
 • Сместување во апартман – се доплаќа 15 € на човек ден  на рецепција.
 • Бесплатен паркинг за автомобили.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2018 год. до 02 јануари 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/ 21 49 20 или +359 885/ 34 56 66.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости "УНИКА"

Куќа за гости "Уника"
Гр. Трјавна, Р. Бугарија
Ул. Димитар Горов №16
Tел: +359 
******/ +359 ******
E-mail: [email protected]
Website:
www.hoteltryavna.com 
Facebook: ХОТЕЛ УНИКА

ВИП Понуда е обезбедена од Куќа за гости "Уника" гр. Трјавна

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2018 до 02.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.