СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Елбрус

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Елбрус***, ВелинградСПА Хотел Елбрус се наоѓа  на сончева падина во најбогатото  одморалиште  со термални извори на Балканот - Велинград.
Лоциран  во северо-западниот дел на Родопите, помеѓу 750 и 800 метри надморска височина .

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
За сместување преку викенд (петок и сабота) се доплаќа 2.5 € на човек на ден
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Еднократно користење на солна терапија (30мин. за целиот престој)
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • Внатрешен минерален базен со џакузи
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такси и осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4424 денари (72 €)
За сместување преку викенд (петок и сабота) се доплаќа 10 € на ден на просторија
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Еднократно користење на солна терапија (30 мин. за целиот престој)
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • Внатрешен минерален базен со џакузи
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такси и осигурување
 • ДДВ

*Бонус кон пакетите - 30 мин. процедура со сол - халотерапија

ХАЛОТЕРАПИЈА:

Како може да помогне халотерапијата и што лекува? Терапијата со сол се препорачува на пациенти од сите возрасти.
Оваа терапија се препорачува за три основни области на заболувања и појава на алергии:
1. Бели дробови и болести на дишните патишта како бронхијална астма, хроничен бронхитис, кашлица во последица на пушење, енфизем, тонзилит, воспалување на средното уво и фарингитис, кашлица, грип, настинка, поленска треска, ринитис, синузитис и повторувачки вирусни инфекции .
2. Кожа и кожни болести како дерматози, егзема и псоријаза.
3. Ментално здравје и сродните стрес, замор и депресија.
100% природно
Без несакани ефекти
За сите возрасти
Ги чисти и прочистува дишните патишта и белите дробови
Се бори со стресот и заморот
Отстранува инфекции и габични инфекции
Ги ублажува симптомите на болести на респираторниот систем
Се состои само од сол- молекулите NaCl од фармаколошки класа и ниво
Го подобрува белодробниот систем и нивото на кислород

Живописно дефиле и добро изградена патна инфраструктура го поврзуваат Велинград со главниот град Софија на растојание  130км, и со Пловдив 86км.

На територијата на Велинград има околу 80 минерални извори со различен минерален состав.
Хотелскиот комплекс користи лековитата минерална вода од прочуениот извор Вељова бања. Неговите специфични лековити својства се: неплодност кај жените, невролошки и бубрежни - жолчни болести.
Убавата околина и околните туристички места, кои можете да ги посетите ќе додадат незаборавни спомени за деновите поминати во овој благословен од Бога крај.

За добриот  тонус на секој гостин препорачуваме посета на СПА центарот на хотелот.
Тој располага со затворен 12-метарски минерален базен со џакузи, турска бања, парна бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, солариум, индивидуална Спа капсула со 11 лековито-ресторативни програми на фирмата Wellsystem - Германија, терапија со кал и луга, разновидност од кади и масажи , фитнес сала.
Хотелот располага со физиотерапевтски кабинет, опремен со апарати за електромагнетна и ултразвучна терапија.
Спа хотел Елбрус нуди три конференциски сали со капацитет од 10 до 100 места. Сите сали се елегантно декорирани и модерно опремени. Можете да им верувате на нашите професионални консултанти за организацијата, а Вие да се фокусирате на успехот на настанот.

Препуштете  се да бидете маѓепсани од шармот на хотелот и од многуте можности во градот,како  и најмногу од луѓето кои го прават вашиот одмор незаборавен.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба или за две лица сместени во апартман.
 • Доплати за сместување во двокреветна соба на база ноќевање со појадок и вечера:
 • Едно дете од 4 до 11.99 год. дополнително легло – 12.5 € на база ноќевање со појадок и вечера; трет возрасен (лице над 12 год.) доплаќа 17 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во апартман на база ноќевање со појадок и вечера:
 • Едно дете од 4 до 11.99 год. дополнително легло – 12.5 € на база ноќевање со појадок и вечера; трет возрасен (лице над 12 год.) доплаќа 17 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучер: од 23 јануари до 31 март 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна резервација за саканиот период, пред купување на ваучер на тел: +359 885 539 324; +359 886 10 12 29; +359 889/ 30 11 16 /од 09: 00 до 20:00 часот/
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Елбрус

Хотел Елбрус
Гр.Велинград, Р. Бугарија
Бул. Хан Аспарух №116
Моб: +359 
885/ 539324; +****** /09:00 до 20:00 часот/
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelelbrus.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - СПА Хотел Елбрус, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.01.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.