СПА рехабилитација во Велинград - СПА Хотел Елбрус

Пакети со појадок, ручек и вечера + три СПА третмани во Хотел Елбрус***, ВелинградСПА Хотел Елбрус се наоѓа  на сончева падина во најбогатото  одморалиште  со термални извори на Балканот - Велинград.
Лоциран  во северо-западниот дел на Родопите, помеѓу 750 и 800 метри надморска височина, Хотелoт разполага сo 60 соби и 20 апартмани. 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8437 денари (137 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три ручеци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Безплатен лекарски преглед и по 3 процедури на човек на ден (делумна масажа, ЛФК, физикална терапија)
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • 8 метарски минерален базен
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11250 денари (182 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Четири ручеци на шведска маса
 • Четири вечери на шведска маса
 • Безплатен лекарски преглед и по 3 процедури на човек на ден (делумна масажа, ЛФК, физикална терапија)
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • 8 метарски минерален базен
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14062 денари (228 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци на шведска маса
 • Пет ручеци на шведска маса
 • Пет вечери на шведска маса
 • Безплатен лекарски преглед и по 3 процедури на човек на ден (делумна масажа, ЛФК, физикална терапија)
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • 8 метарски минерален базен
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • ДДВ

Живописно дефиле и добро изградена патна инфраструктура го поврзуваат Велинград со главниот град Софија на растојание  130км, и со Пловдив 86км.

На територијата на Велинград има околу 80 минерални извори со различен минерален состав.
Хотелскиот комплекс користи лековитата минерална вода од прочуениот извор Вељова бања. Неговите специфични лековити својства се: неплодност кај жените, невролошки и бубрежни - жолчни болести.
Убавата околина и околните туристички места, кои можете да ги посетите ќе додадат незаборавни спомени за деновите поминати во овој благословен од Бога крај.

За добриот  тонус на секој гостин препорачуваме посета на СПА центарот на хотелот.
Тој располага со затворен 12-метарски минерален базен со џакузи, турска бања, парна бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, солариум, индивидуална Спа капсула со 11 лековито-ресторативни програми на фирмата Wellsystem - Германија, терапија со кал и луга, разновидност од кади и масажи , фитнес сала.
Хотелот располага со физиотерапевтски кабинет, опремен со апарати за електромагнетна и ултразвучна терапија.
Спа хотел Елбрус нуди три конференциски сали со капацитет од 10 до 100 места. Сите сали се елегантно декорирани и модерно опремени. Можете да им верувате на нашите професионални консултанти за организацијата, а Вие да се фокусирате на успехот на настанот.

Препуштете  се да бидете маѓепсани од шармот на хотелот и од многуте можности во градот,како  и најмногу од луѓето кои го прават вашиот одмор незаборавен.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба.
 • Дете до 4 год. возраст се сместува бесплатно.
 • За дете од 4 до 11.99 год. дополнително легло се доплаќа 18 € на ден на база ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 43 € на ден на база ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • За единечно сместување се доплаќа 15 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 20 декември 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна резервација за саканиот период, пред купување на ваучер на тел: +359 885 539 324; +359 886 10 12 29; +359 889/ 30 11 16 /од 09: 00 до 20:00 часот/
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Елбрус

Хотел Елбрус
Гр.Велинград, Р. Бугарија
Бул. Хан Аспарух №116
Моб: +359 
885/ 539324; +****** /09:00 до 20:00 часот/
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelelbrus.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - СПА Хотел Елбрус, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.10.2021 до 30.12.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.