Нова година во Велинград, Бугарија - Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Празнични новогодишни пакети со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, ВелинградХотел Аква Вива СПА се наоѓа во Велинград и нуди сместување во 4 двокреветни луксузни соби и 10 двокреветни соби - сите се опремени со сателитска ТВ, клима уред, телефон, фрижидер, интернет и имаат свој балкон. На располагање на гостите во СПА хотелот се базен, сауна, парна бања, ресторан, СПА услуги и паркинг.
Едноставниот   и исчистен стил на Ресторан Аква Вива е погоден како за деловни состаноци, така и за мирен ручек или вечера, романтични средби, вкусно забави, свадби и семејни прослави. Локалот располага со 48 места.
Бидете наши гости додека одмарате или додека релаксирате  во  волшебните води на Велинград. Во секој  случај Хотел Аква Вива е вашиот најдобар избор!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16590 денари (269 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
 • Brunch појадок на 01.01.2021 г.
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23542 денари (382 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
 • Brunch појадок на 01.01.2021 г.
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 27966 денари (454 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во апартман
 • Пет појадоци
 • Пет вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
 • Brunch појадок на 01.01.2021 г.
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18486 денари (300 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевањa во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
 • Brunch појадок на 01.01.2021 г.
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 21014 денари (341 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

Четири ноќевање во двокреветна соба
Четири појадоци
Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
Brunch појадок на 01.01.2021 г.
Мултифункционален минерален базен
Сауна
Инфрацрвена сауна
Парна бања
Фитнес
Интернет
Паркинг
ДДВ
Осигурување
ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 24806 денари (402 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

Пет ноќевање во двокреветна соба
Пет појадоци
Пет вечери, од кои една празнична новогодишна вечера 31.12.2020 г.
Brunch појадок на 01.01.2021 г.
Мултифункционален минерален базен
Сауна
Инфрацрвена сауна
Парна бања
Фитнес
Интернет
Паркинг
ДДВ
Осигурување

Велинград се наоѓа во западниот дел на Чепинската котлина, која ги поврзува планините Родопи и Рила на 740м. надморска височина. Прекрасната природа, меката  и пријатна клима, над 80 минерални извори. 46 балнеохотели и санаториуми, блиските релации до главниот град Софија (130км) и вториот по големина град во Бугарија - Пловдив (80км), го претвораат Велинград во најголемото и најпосетено балнеолошко одморалиште не само во Бугарија, но и на Балканот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Сместување на деца до 3.99 години бесплатнo (без исхрана).
 • За сместување на дете од 3 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 75 € за три, 100 € за четири или 125 € за пет ноќевања.
 • За деца од 12 до 17.99 години се доплаќа 90 € за три, 120 € за четири или 150 € за пет ноќевања.
 • За трет возрасен се доплаќа 140 € за три, 190 € за четири или 235 € за пет ноќевања.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2020 г. до 03 јануари 2021 година.
 • Анулирање на резервации до 15 дена пред датата на сместување. По овој рок хотелот задржува 100% од сумата и средства не се рефундираат!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +******

Тел: +******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2020 до 03.01.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.