Нова година во Велинград - Хотел "Бугарија", Велинград

Новогодишни пакети со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Новогодишни пакети со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 12640 ден.
Купете

Четиридневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 14062 ден.
Купете
Валидност 29.12.2021 - 01.01.2022
Цена на човек/ден 4202.8 - 4329.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек.
 • За дете над 6 годин се доплаќа 75 € за тридневен или 100 за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 125 за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021 г. до 01 јануари 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Новогодишни пакети со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 12640 ден.
Купете

Четиридневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 14062 ден.
Купете
Валидност 29.12.2021 - 01.01.2022
Цена на човек/ден 4202.8 - 4329.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек.
 • За дете над 6 годин се доплаќа 75 € за тридневен или 100 за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 125 за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021 г. до 01 јануари 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел Бугарија се наоѓа во центарот на населбата Чепино, еден од трите квартали од кои се состои град Велинград. Во Чепино се наоѓаат сите поголеми хотели и природни карактеристики на Велинград, вклучувајќи го и езерото "Клептуза"-најголемиот карстен извор на Балканот.
На располагање Ви стојат- четири еднокреветни соби, триесет и две двокреветни соби, секоја двокреветна соба располага со дополнително легло. Исто така на гостите се нудат осум апартмани , и еден претседателски апартман. Спа центарот на хотелот располага со минерален базен, џакузи, парна бања и сауна. Ресторанот на хотелот е со капацитет сто и шеесет седишта. Во лоби барот комфорно  можат да се сместат педесет луѓе.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 12640 денари (205 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера на 31.12
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 14062 денари (228 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична новогодиѓна вечера на 31.12
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Прекрасната природа, минералните извори и поволните за лекувањето на голем број болести климатски карактеристики го прават Велинград популарна дестинација меѓу  бугарски и странски туристи. Крунисан како "СПА престолнина на Балканот" градот пречекува своите гости и им нуди егзотични СПА и велнес третмани, бутик кујна и живописни  места за одмор и рекреација. Овде има  балнеосанаториуми за рехабилитација на различни заболувања, како и бројни хотели.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек.
 • За дете над 6 годин се доплаќа 75 € за тридневен или 100 за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 125 за четиридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021 г. до 01 јануари 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2021 до 01.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.