Велигден во Велинград, Бугарија - Хотел "Бугарија", Велинград

Тридневен и четиридневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Бугарија, ВелинградХотел Бугарија се наоѓа во центарот на населбата Чепино, еден од трите квартали од кои се состои град Велинград. Во Чепино се наоѓаат сите поголеми хотели и природни карактеристики на Велинград, вклучувајќи го и езерото "Клептуза"-најголемиот карстен извор на Балканот.
На располагање Ви стојат- четири еднокреветни соби, триесет и две двокреветни соби, секоја двокреветна соба располага со дополнително легло. Исто така на гостите се нудат осум апартмани , и еден претседателски апартман. Спа центарот на хотелот располага со минерален базен, џакузи, парна бања и сауна. Ресторанот на хотелот е со капацитет сто и шеесет седишта. Во лоби барот комфорно  можат да се сместат педесет луѓе.

1. ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7900 денари (128 €)
2. ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 9480 денари (153 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три или четири ноќевања во двојна соба
 • Три или четири појадоци
 • Три или четири вечери
 • Еден празничен Велигденски ручек на 16.04.
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Прекрасната природа, минералните извори и поволните за лекувањето на голем број болести климатски карактеристики го прават Велинград популарна дестинација меѓу  бугарски и странски туристи. Крунисан како "СПА престолнина на Балканот" градот пречекува своите гости и им нуди егзотични СПА и велнес третмани, бутик кујна и живописни  места за одмор и рекреација. Овде има  балнеосанаториуми за рехабилитација на различни заболувања, како и бројни хотели.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 8 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете од 8 до 16 години се доплаќа 15 € на ден со вклучени доручек и вечера.
 • За трет возрасен се доплаќа 28 € на ден со вклучени доручек и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа 20  € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 17 април 2023 година.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместувањето - хотелот задржува сума во износ од едно ноќевање!
 • Понудата не важи за официјалните празници во Бугарија.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2023 до 17.04.2023

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.