СПА одмор во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Тридневни пакети со појадок и вечера + СПА и масажи во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6130 денари (99 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од недела до четврток)

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Подарок од страна на Хотелот - 1 делумна масажа и 1 процедура Fish spa на човек за целиот престој
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од недела до четврток)

 • Три ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Три појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Подарок од страна на Хотелот - 1 делумна масажа и 1 процедура Fish spa на човек за целиот престој
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6446 денари (104 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од недела до четврток)

 • Три ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Три појадоци на шведска маса или на сет мени
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Подарок од страна на Хотелот - 1 делумна масажи и 1 процедура Fish spa на човек за целиот престој
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

Специјален комплимент како подарок од хотелот - една делумна масажа и 1 процедура Fish spa на човек за целиот престој по Ваш избор од следните процедури:

 • Делумна масажа на длабоко ткиво
 • Класична делумна масажа
 • Делумна Ароматерапијата.
 • Масажа на грб со мед
 • Делумна терапевтска масажа
 • Рефлексотерапија на стапала
 • / Акупресура на рефлекторни зони /
 • Антицелулитна масажа / со антицелулитно масло /
 • Антицелулитна масажа со мед

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни и важи за сместување од недела до четврток.
 •  Дете до 12 години, сместено со 2-ца возрасни престојуваат бесплатно (максимум 2 деца).
 • Второ дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно, второ дете од 6 до 12 години плаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Дете до 6 год. сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на просторијата. За второ дете со 6 год. се плаќа 10 € на база HB на вечер.
 • Деца од 6 до 12 година со 1 возрасен : се плаќа целата соба.
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 10 € на вечер на база HB (во случај да се на дополнително легло)
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Во двојна стандардна соба се сместуваат само двајца возрасни.
 • Во двокреветна луксузна и ВИП соба - минимално сместување 2 возрасни, максимално 3 + 1.
 • Сите Доплата се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 03 јануари до 28 февруари 2017 година.
 • Понудата не важи датите од 03 до 08 јануари и од 13 до 15 февруари.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/24 48 01; =359 892/24 48 04 или на [email protected].
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/24 48 01; +359 892/24 48 04 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2017 до 28.02.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.