Српска вечер во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Дводневен викенд пакет со појадок и вечера + музичка програма со специјален гостин Бобан Здравковиќ во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

 

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 4898 денари (79 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци на шведска маса или сет мени
 • Една вечера на шведска маса или сет мени на 31.03
 • Една празнична тематска српска вечер со оркестар и специјален гостин Бобан Здравковиќ на  01.04
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Базени
 • Турска бања
 • Фитнес

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 5214 денари (84 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Два појадоци на шведска маса или сет мени
 • Една вечера на шведска маса или сет мени на 31.03
 • Една празнична тематска српска вечер со оркестар и специјален гостин Бобан Здравковиќ на  01.04
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Базени
 • Турска бања
 • Фитнес

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 5530 денари (89 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Два појадоци на шведска маса или сет мени
 • Една вечера на шведска маса или сет мени на 31.03
 • Една празнична тематска српска вечер со оркестар и специјален гостин Бобан Здравковиќ на  01.04
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Базени
 • Турска бања
 • Фитнес

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 12 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно (максимум 2 деца).
 • Дете до 6 год. возраст сместено со 1 возрасен се сместува бесплатно при плаќање за вззрасен 80% од износот на пакетот; за второ дете до 6 год. се доплаќа 14 € на вечер.
 • Деца од 6 до 12 год. со 1 возрасен: се плаќа за целата просторија.
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 18 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празниците!
 • Во двокреветна соба луксузна и ВИП соба - минимално сместување 2 возрасни, максимално 3 + 1.
 • Сите Доплата се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 31 март до 02 април 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.03.2017 до 02.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.