Мајски празници во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Пакети со појадок и празнична вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 7963 денари (129 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Tуристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9859 денари (160 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба;
 • Tуристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11850 денари (192 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба;
 • Tуристическа такса и 9% ДДВ
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 8248 денари (134 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба;
 • Tуристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10238 денари (166 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Tуристичка такса и 9% ДДВ;
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12324 денари (200 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери (од кои две празнични вечери на 29 април и 6-ти мај со музичка програма)
 • Користење на внатрешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес;
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба;
 • Tуристическа такса и 9% ДДВ;
 • Детско катче со аниматор за деца;
 • Паркинг

При сместување за 5 и 6 ноќевања секој гостин добива по 1 бесплатна делумна масажа на ден од следниве:

 • Делумна масажа на длабоко ткиво
 • Класична делумна масажа
 • Делумна Ароматерапија
 • Масажа на грб со мед
 • Делумна терапевтска масажа
 • Рефлексотерапија на стапала
 • / акупресура на рефлекторни зони /
 • Антицелулитна масажа / со антицелулитно масло /
 • Антицелулитна масажа со мед

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 12 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно (макс. 2 деца). 
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 15 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Дете до 6 години сместено со еден возрасен се сместува бесплатно при плаќање за возрасен 80% од цената на просторијата; за второ дете од 0-6г. се плаќа 12.5 € / вечер.
 • За Трето дете од 6 до 12 години се плаќа 12.5 € / вечер.
 • Лица над 12 години плаќаат: 28 € / вечер (доколку се сместени на дополнително легло)
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празниците!
 • Во двокреветна стандардна соба може да се сместат 2 возрасни, а во двокреветна луксузна соба- минимално сместување 2 возрасни, максимално 2 возрасни + 2 деца.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 28 април до 08 мај 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2017 до 08.05.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.