СПА одмор во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Тридневен и четиридневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

ТРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6762 денари (110 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Три ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

ТРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7236 денари (117 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Три ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7837 денари (127 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Четири ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8342 денари (135 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Четири ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9101 денар (147 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:
Важи за деновите од недела до четврток

 • Четири ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • 2 процедури на човек за целиот престој (со лекарска консултација)
 • Шише шампањ во секоја соба во денот на пристигнување
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса и 9% ДДВ
 • Детско катче
 • Паркинг

Комплимент од хотелот - шише шампањ во собата на денот на пристигнување !!!

Пакетот вклучува уште:
Бесплатен лекарски преглед и консултација;
2 процедури на човек за целиот престој од следниве (според лекарската конултација):

 • Магнетна терапија
 • Ултразвук
 • Терапија со инфрацрвена ламба
 • Криотерапија
 • Лимфна дренажа
 • Терапија со морска луга
 • Терапија си лековита кал
 • Инхалација со минерална вода и билки
 • Диадинамик
 • Електрофореза
 • Вакум масажа со интерферентна струја

*** Времетраење на третманите: според налог од лекарот кој го врши првичниот преглед.

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 12 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно (максимум 2 деца).
 • Дете до 6 год. сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на просторијата; за второ дете од 6 год. се плаќа 12.5 € на вечер.
 • Деца од 6 до 12 години со 1 возрасен: се плаќа за целата просторија т.е. се купуваат два Ваучери на ден.
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 18 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празниците!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 15 до 30 јуни2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.06.2017 до 30.06.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.