СПА рехабилитација во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Тридневен или петдневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6826 денари (110 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци 
 • Три вечери 
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11060 денари (179 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци 
 • Пет вечери 
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

Програма „Живот и Здравје“ вклучува:

1) Бесплатен лекарски преглед и консултација;
2) По 3 процедури на човек на ден од следните (во согласност со лекарската консултација):
Балнео процедури,вклучени во пакетот:

 • Електротерапија
 • Електрофореза
 • Струи на Бернард
 • Струи на Треберт
 • Интерферентни струи
 • TENS
 • синусоидално модулирани струи
 • Ласерска терапија - 1 зона
 • Делумна апликација со лековита кал
 • Шиацу масажа
 • Ултразвучна терапија - 1 поле
 • Магнетна терапија - НИМП
 • Инхалациска терапија;
 • Терапија со лековита морска луга – аппликација на 1 зона
 • Апаратна лимфна дренажа на долни екстремитети
 • Електрогимнастика и електростимулација на мускули
 • Криотерапија

*Времетраењето на процедурите е во согласност со лекарската консултација.

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел Здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Дете до 12 год. сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на просторијата; за второ дете до 12 год. се плаќа 7.5 € на вечер.
 • Деца од 6 до 12 години со 1 возрасен: се плаќа за целата просторија т.е. се купуваат два Ваучери на ден.
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 12.5 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 10 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна ВИП соба - 15 € на ден.
 • Доплата за сместување преку викенд - 20 € на просторија на ден.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 10 јануари до 30 март 2018 година.
 • Понудата не е валидна за следните периоди: 02-06.02, 13-15.02, 02-05.03.18год.!
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.01.2018 до 30.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.