Велигден во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Велигденски пакети со појадоци и празничен Велигденски ручек и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

 

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9006 денари (146 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична вечера на сет мени на 07-ми април со музичка програма и специјално учество на Виевска фолк група
 • Една празнична вечера на сет мени на 08-ми април со музичка програма и специјално  учество на Поли Паскова
 • Еден Велигден ручек на сет мени на 08-ми април со музичка програма и оркестар
 • Посета на блиската црква "Успение Богородично" во пресрет на Велигден
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 11376 денари (184 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична вечера на сет мени на 07-ми април со музичка програма и специјално учество на Виевска фолк група
 • Една празнична вечера на сет мени на 08-ми април со музичка програма и специјално  учество на Поли Паскова
 • Еден Велигден ручек на сет мени на 08-ми април со музичка програма и оркестар
 • Посета на блиската црква "Успение Богородично" во пресрет на Велигден
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 13430 денари (218 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци
 • Три вечери
 • Една празнична вечера на сет мени на 07-ми април со музичка програма и специјално учество на Виевска фолк група
 • Една празнична вечера на сет мени на 08-ми април со музичка програма и специјално  учество на Поли Паскова
 • Еден Велигден ручек на сет мени на 08-ми април со музичка програма и оркестар
 • Посета на блиската црква "Успение Богородично" во пресрет на Велигден
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче со аниматор за деца
 • Паркинг

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел Здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99  год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно (максимум 2 деца).
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 18 € на ден.
 • Дете до 6 год. сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на просторијата.
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 30 € на вечер (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трет возрасен (лица над 12 год.) сместен на редовно легло: плаќа полна цена на човек.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за двокреветна луксузна соба (мин. 2 / макс. 3+1) 15 € на човек за три ноќевања, 20 € за четири ноќевања и 25 € за пет ноќевања.
 • Доплата за двокреветна ВИП соба (мин. 2 / макс. 3+1) - 23 € на човек за три ноќевања, 30 € за четири ноќевања и 38 € за пет ноќевања.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 10 април 2018 година.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместување – се задржува сума во вредност за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 6 дена пред сместување – се задржува целата сума и средствата не се рефундираат.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 10.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.