СПА рехабилитација во Велинград - Здравец Хотел Conference & SPA****

Тридневен пакет со појадок, ручек и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8722 денари (141 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери 
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

 

Програма „Живот и Здравје“ вклучува:

1) Бесплатен лекарски преглед и консултација;
2) По 3 процедури на човек на ден од следните (во согласност со лекарската консултација):
Балнео процедури,вклучени во пакетот:

- Ултразвук
- Магнетна терапија
- Инфрацрвена лампа
- Лимфна дренажа
- Терапија со лековита морска алуга
- Апликација со лековита морска кал
- Крио терапија
- Инхалација со минерална вода и билки
- Ваккум масажа са интерферентна струја
- Диадинамик
- TENS
- Електрофореза
*Времетраењето на процедурите е во согласност со лекарската консултација.

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел Здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот змора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Во двокреветна стандардна соба е максимално сместување е двајца возрасни.
 • За сместување во Двокреветна луксузна соба (максимум 2 возрасни + 2 деца): се доплаќа 7.5 € на ден.
 • За сместување во двокреветна луксузна соба (макс 2 + 1 дете): се доплаќа 10  € на ден.
 • За сместување во двокреветна ВИП соба (макс 3 + 1 дете): се доплаќа 10 € на ден.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 11,99 години се доплаќа на рецепцијата 30% од цената за возрасен.
 • Дете над 12 години или трет возрасен купува ваучер.
 • Сите доплати се прават на лице место во хотелот.
 • Понудата не вклучува туристичка такса, која задолжително се плаќа на рецепција во износ од 0.80 € дневно по лице, без оглед на неговата возраст.
 • Валидност на понудата: од 01 јули до 12 септември 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • При сместувањето на рецепција задолжително се предоставува испечатен Ваучер на хартија.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместување – се задржува сума во вредност за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 6 дена пред сместување – се задржува целата сума и средствата не се рефундираат.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Здравец Хотел Conference & SPA****

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2021 до 12.09.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.