Нова активна понуда од Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград:

Тридневен пакет со појадок, ручек и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Простанало време:
Цена: 8722ден.

Last minute одмор во Велинград, Бугарија - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Дводневен пакет со појадок и вечера + бонус СПА процедура во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 6446 денари (104 €) - 50% = 3223 денари (52 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • По две СПА процедури на човек на ден од наведените
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • Детско катче и паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 6699 денари (108 €) - 50% = 3350 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • По две СПА процедури на човек на ден од наведените 
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • Детско катче и паркинг

​Бонус од хотелот - Балнео процедура по избор од следните на човек за целиот престој или 1 процедура Fish spa (времетраење 10 минути) на човек за целиот престој:

Магнитотерапија
Ултразвук
Терапија со инфрацрвена лампа
Криотерапија
Лимфна дренажа
Терапија со луга
Третман со лековита кал
Лековита бања со смрека,лаванда,камилица и мед

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Капацитет на просториите:

 • Двокреветна стандардна соба /макс 2 возрасни/
 • Двокреветна ЛУКС соба /мин. 2 возрасни, макс. 3+1/
 • Двокреветна ВИП соба /мин. 2 ворасни, макс. 3+1/

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.

 • широкопојасен безжичен интернет
 • Кабловска Телевизија
 • Минибар
 • директна телефонска линија
 • Централна климатизација со самостојно регулирање
 • Електронски систем за заклучување
 • Противпожарен систем
 • Паник копче по потреба
 • Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
 • Сите соби се со бања и туш- кабина

Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Понудата е валидна за ограничен број простории и важи до пополнување на капацитетите.
 • Деца од 0 до 6 години сместени  престојуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 7.5 € на вечер.
 • Лица над 12 години на дополнително легло плаќаат 12.5 € на вечер.
 • Трет возрасен сместен на редовен кревет - плаќа целосен износ на човек.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 08 до 10 април 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 892/24 48 01; +359 892/24 48 04 или на [email protected]
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.04.2016 до 31.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.