СПА Одмор во Велинград, Бугарија - Хотел Алегра - Велинград

Пакети со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Алегра, ВелинградНовоотворениот бутик Хотел "Алегра" нуди на своите гости можност да се допре до удобноста и релаксирачкиот амбиент на Велинград. Посетителите можат да отседнат во пријатна опремени соби, студиа или луксузни апартмани, опремен со дигитална телевизија, мини бар и wi - fi.

ДВОДНЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2465 денари (40 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Два појадоци
 • Користење на внатрешен и надворешен минерален базен
 • Сауна, Парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3508 денари (57 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Три појадоци
 • Користење на внатрешен / надворешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5530 денари (90  €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Пет појадоци
 • Користење на внатрешен / надворешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3413 денари (55 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен / надворешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4930 денари (80  €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на внатрешен / надворешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7584 денари (123  €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на внатрешен / надворешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно и надворешно), топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Сместен во подножјето на ридовите, хотелот им нуди на своите гости тишина и комфор. Хотелот располага со 9 двокреветни соби, 13 студиа, 5 двособни апартмани и 2 трособни апартмани.
Собите се опремени со дигитална телевизија, мини бар, WIFI. За време на престојот секој гостин може да отседне во нашиот Класичен ресторан со 80 места, кој нуди  традиционални јадења во комбинација со елегантен амбиент и квалитетна услуга. Во Лоби барот  може да уживате во пријатна атмосфера и квалитетни  алкохолни пијалоци.

СПА центарот во хотелот "Алегра" освојува со неповторливата  атмосфера и е идеално место за релаксација и бегство од грижите. На располагање на гостите се - внатрешен базен, надворешно и внатрешно џакузи. лежалки, турска бања, сауна, парна бања, релакс сала. На располагање на гостите е и бесплатен паркинг. Надворешно и внатрешно детско катче.
Заедно со одлични услови за балнео и климатско лекување, СПА и велнес одмор, релаксација меѓу природата, еко и планински туризам, опознавачки  и културно-историски тури, и благодарение на високиот професионализам, добрата конференциска база, првокласна кујна и можности за забава триѕвездниот хотел "Алегра" е погодно место и за спроведување на успешни бизнис настани, самити, тим билдинг и незаборавни семејни прослави.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при двојно сместување.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • За деца од 6 до 12 години се плаќа 7.5 € на вечер на база ноќевање со појадок, 12.5 € на вечер на база ноќевање со појадок и вечера, а за лица над 12  се купува редовен ваучер.
 • За сместување во апартман се доплаќа по 7.5 € по лице на ден на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 10 декември 2016 год. до 28 февруари 2017 година.
 • Понудата не важи за следните дати: 23.12 - 26.12.16; 30.12.16 - 03.01.17; 14.02.17. 
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го  исдиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Алегра - Велинград

Хотел Алегра
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Свети Наум №1
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.alegra-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Алегра, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.12.2016 до 28.02.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.