СПА одмор во Велинград, Бугарија - Хотел Алегра - Велинград

Пакети за двајца со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Алегра, ВелинградНовоотворениот бутик Хотел "Алегра" нуди на своите гости можност да се допре до удобноста и релаксирачкиот амбиент на Велинград. Посетителите можат да отседнат во пријатна опремени соби, студиа или луксузни апартмани, опремен со дигитална телевизија, мини бар и wi - fi.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP ЦЕНА: 3666 денари (59 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:
(Важи за деновите од неделата до четврток)
За сместување во деновите петок и сабота е се доплаќа на рецепција 12.5 € на ден за просторија

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една СПА процедура
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно) топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP ЦЕНА: 4487 денари (72 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:
(Важи за деновите од неделата до четврток)
За сместување во деновите петок и сабота е се доплаќа на рецепција 12.5 € на ден за просторија
Ноќевање во апартман

 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Една СПА процедура
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно) топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP ЦЕНА: 6826 денари (110 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:
(Важи за деновите од неделата до четврток)
За сместување во деновите петок и сабота е се доплаќа на рецепција 12.5 € на ден за просторија

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Една СПА процедура
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно) топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP ЦЕНА: 8216 денари (133 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:
(Важи за деновите од неделата до четврток)
За сместување во деновите петок и сабота е се доплаќа на рецепција 12.5 € на ден за просторија

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Една СПА процедура
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Сауна, парна бања, сала за релаксација, џакузи (внатрешно) топли легла, лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

SPA процедурата вклучена во понудата, е по Ваш избор од:

- Јонска детоксикација (30 минути);
- Ароматична када (20 минути);
- Делумна масажа на грб (20 минути).

Сместен во подножјето на ридовите, хотелот им нуди на своите гости тишина и комфор. Хотелот располага со 9 двокреветни соби, 13 студиа, 5 двособни апартмани и 2 трособни апартмани.
Собите се опремени со дигитална телевизија, мини бар, WIFI. За време на престојот секој гостин може да отседне во нашиот Класичен ресторан со 80 места, кој нуди  традиционални јадења во комбинација со елегантен амбиент и квалитетна услуга. Во Лоби барот  може да уживате во пријатна атмосфера и квалитетни  алкохолни пијалоци.

СПА центарот во хотелот "Алегра" освојува со неповторливата  атмосфера и е идеално место за релаксација и бегство од грижите. На располагање на гостите се - внатрешен базен, надворешно и внатрешно џакузи. лежалки, турска бања, сауна, парна бања, релакс сала. На располагање на гостите е и бесплатен паркинг. Надворешно и внатрешно детско катче.
Заедно со одлични услови за балнео и климатско лекување, СПА и велнес одмор, релаксација меѓу природата, еко и планински туризам, опознавачки  и културно-историски тури, и благодарение на високиот професионализам, добрата конференциска база, првокласна кујна и можности за забава триѕвездниот хотел "Алегра" е погодно место и за спроведување на успешни бизнис настани, самити, тим билдинг и незаборавни семејни прослави.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • За деца од 6 до 12 години се плаќа 7.5 € на вечер на база ноќевање со појадок или 12.5 € на вечер на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За лица над 12 год. возраст или трет возрасен се плаќа 18 € на вечер на база ноќевање со појадок или 24 € на вечер на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување преку Викенд - петок и сабота се доплаќа 12.5 € на ден на просторија.
 • Валидност на ваучер: од 13 јануари до 31 март 2017 година.
 • Понудата не важи за 14.02.2017. 
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го  исдиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Алегра - Велинград

Хотел Алегра
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Свети Наум №1
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.alegra-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Алегра, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.01.2017 до 31.03.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.