Велигден во Велинград, Бугарија - Хотел Алегра**** - Велинград

Празнични пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Алегра, ВелинградНовоотворениот бутик Хотел "Алегра" нуди на своите гости можност да се допре до удобноста и релаксирачкиот амбиент на Велинград. Посетителите можат да отседнат во пријатна опремени соби, студиа или луксузни апартмани, опремен со дигитална телевизија, мини бар и wi - fi.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4298 денари (70 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Една чаша вино на вечер на човек
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Сала за релаксација
 • Внатрешно џакузи
 • Топли лежалки
 • Бањарки
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6352 денари (103 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Една чаша вино на вечер на човек
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Сала за релаксација
 • Внатрешно џакузи
 • Топли лежалки
 • Бањарки
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8342 денари (135 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба или студио
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Една чаша вино на вечер на човек
 • 20% попуст на цените на масажите во СПА центарот
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Сала за релаксација
 • Внатрешно џакузи
 • Топли лежалки
 • Бањарки
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

* Појадокот е на шведска маса или сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот. Вечерата е на сет мени.

* При желба од страна на клиентот и претходна нарачка вечерата на 16.04.2017 г. може да биде "јагнешко печено", за кое се доплаќа по 6 € nа човек за порција.

Сместен во подножјето на ридовите, хотелот им нуди на своите гости тишина и комфор. Хотелот располага со 9 двокреветни соби, 13 студиа, 5 двособни апартмани и 2 трособни апартмани.
Собите се опремени со дигитална телевизија, мини бар, WIFI. За време на престојот секој гостин може да отседне во нашиот Класичен ресторан со 80 места, кој нуди  традиционални јадења во комбинација со елегантен амбиент и квалитетна услуга. Во Лоби барот  може да уживате во пријатна атмосфера и квалитетни  алкохолни пијалоци.

СПА центарот во хотелот "Алегра" освојува со неповторливата  атмосфера и е идеално место за релаксација и бегство од грижите. На располагање на гостите се - внатрешен базен, надворешно и внатрешно џакузи. лежалки, турска бања, сауна, парна бања, релакс сала. На располагање на гостите е и бесплатен паркинг. Надворешно и внатрешно детско катче.
Заедно со одлични услови за балнео и климатско лекување, СПА и велнес одмор, релаксација меѓу природата, еко и планински туризам, опознавачки  и културно-историски тури, и благодарение на високиот професионализам, добрата конференциска база, првокласна кујна и можности за забава триѕвездниот хотел "Алегра" е погодно место и за спроведување на успешни бизнис настани, самити, тим билдинг и незаборавни семејни прослави.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба или студио.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • За деца од 6 до 12 години се плаќа 7.5 € на вечер на база ноќевање со појадок или 12.5 € на вечер на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За лица над 12 год. возраст или трет возрасен се купува цел Ваучер.
 • * При желба од страна на клиентот и претходна нарачка вечерата на 16.04.2017 г. може да биде "јагнешко печено", за кое се доплаќа по 6 € nа човек за порција.
 • За сместување во апартман се доплаќа 12.5 € на ден на просторија.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 18 април 2017 година.
 • Понудата не важи за 14.02.2017.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го  исдиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 359 809 80 или +359 893 39 59 69.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Алегра**** - Велинград

Хотел Алегра
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Свети Наум №1
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.alegra-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Алегра, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2017 до 18.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.