СПА одмор во Велинград - СПА Хотел Селект - Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Селект****, ВелинградПодарете си незаборавен планински одмор во тивкиот комфор на прекрасните Родопи. Уникатниот СПА Хотел "Селект" се наоѓа над урбаниот дел на градот Велинград - СПА центарот на Балканот. Хотелот има прекрасен панорамски поглед на градот и опкружен ѐ со вечно зелени борови шуми. Одлично место како за одмор, така и за одржување на семинари и конференции, хотелот располага со 3 конференциски сали и 1 ВИП сала. Луксузен ресторан на 2 спрата, виенски салон, пура бар, лоби бар, пијано бар, куглана, миниголф, 2 тениски игралишта и др. Во хотелот се користи минерална вода од изворите на Велинград вклучувајќи го и базенот, кој е полн со топла минерална вода. На располагање на гостите на хотелот се исто така ресторан, лоби бар, Виенска слаткарница, ноќен бар, пијано бар и пура бар.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 2654 денари (43  €) - 50% = 1327 денари (21.5 €)

(Понудата важи за сместување од недела до четврток)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Минерален базен со полу-олимписки димензии со минерална вода, детски минерален базен, две минерални џакузи 
 • Користење на надворешен детски АКВАПАРК - базен со минерална вода и 5 лизгалки (отвора на 05.05.2017 год.)
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Ароматична Парна бања
 • Туш на задоволство
 • Зона за релаксација со топли лежалки
 • Интернет Wi-Fi
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

 

На располагање на гостите на хотелот се исто клима уред во собата, детско катче, бесплатен безжичен интернет, подземен и надземна паркинг, рум сервис, интернет сала, авто перална, продавници, фризерски салон, перална, хемиско чистење, фотокопир и факс услуги.


СПА Хотел Селект располага со 77 простории за сместување, од кои 47 стандардни соби/ 14 соби со два посебни кревети, 33 соби со спална, 29 луксузни соби / 19 со два посебни кревети, 10 спални и 1 ВИП апартман. 19 од луксузните соби имаат трет дополнителен единечен кревет / + софа фотеља, а во бањите - туш / туш кабина или када.
Комфорните хотелски соби во хотелот се опремени со: Широкопојасен кабелски интернет,
LCD TV со сателитски канали, минибар, директна телефонска линија, системи за електронско заклучување, противпожарен систем, паник копче при потреба. Повеќето од собите во хотелот се со тераса.
Спа центарот на хотел Селект ги покрива стандардите за дизајн и квалитет според барањата за 4 ѕвезден спа хотел и нуди сеопфатна грижа за обновување на телото и релаксација. Опремата на спа центарот е најсовремена и вклучува базен со полуолимписки димензии полн со минерална вода, детски минерален базен, џакузи на отворено, туш на задоволство, соба за релаксација со топли кревети, лакониум, руска бања, амам и солариум. Предавајќи се на задоволството од професионалните услуги понудени во спа центарот на хотелот Селект Вие ќе имате можност да избирате меѓу широк избор на терапии како хидроминерални терапии со ароматични масла и термални соли, класичин и лековити масажи, терапии со медицинска козметика, чоколадна и геотермална терапија, широдхара и ориенталскии пилинг со пенлива масажа.

За луѓето кои го сакаат спортот или само за забава на гостите хотелот располага со богата спортска база вклучувајќи  куглана, терени за тенис, мини голф, одбојка на плажа, плажен бадминтон, велосипеди и ATV.

СПА Хотел Селект има ресторан на два спрата со градина, незаборавен поглед и луксузна ВИП сала, лоби бар со тераса, Пури бар, Бар - базен и Пијано бар. Ресторан "Селект" – Луксузен амбиент, префинета  кујна, соодветна услуга, сето ова можете да го почувствувате единствено посетувајќи го ресторанот кон СПА Хотел Селект.
Со традиционалната бугарска и европска кујна ресторанот ќе ги задоволи дури и најпрефинетите и капризни вкусови. Капацитетот на ресторанот е 150 места, а во текот на топлите месеци можете да се восхитувате на неверојатната глетка од нашата отворена тераса.
ВИП Ресторанот е Вашето местото, ако сакате да се почувствувате специјално, во интимна атмостфера, само вие со пријатели или едноставно на роматична вечера. (30 места)                 Скара + Веранда - во текот на летото и топлите месеци од годината можете да уживате во прекрасен поглед, вкусна скара и тематски вечери. (70 места) Лоби бар - богата разновидност од пијалаци и десерти во пријатна атмосфера (40 места).
Турско кафе на песок - вистинско турско кафе се служи во градината на СПА Хотел Селект.
Бар- базен- за практичноста на гостите СПА хотел Селект располага со Бар до базенот, кој нуди свежо исцедени сокови и коктели. (20 места).
Пијано бар - еден незаборавен финиш на вечерта со релаксирачка музика или Караоке во ретро стил. (60 места).
Конференциска сала Чепино има капацитет од 70 места и располага со озвучување и флип чарт. Конференциска сала Родопи е технички опремена со екран, озвучување, мултимедија, флип чарт и безжичен интернет. Салата нуди капацитет од 150 места.
Спа хотел Селект Велинград располага уште со VIP конференциска сала и 3 други конференциски сали за реализација на бизнис состаноци, конференции, корпоративни обуки и други. Сите конференциски сали се климатизирани и имаат можност да бидат аранжирани според потребите за конкретен настан. Конференциска сала 1 е опремена со безжичен интернет и флип чарт и има капацитет од 42 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместенни двајца возрасни.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 год. возраст плаќаат 10 € на ден за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Деца над 12 години или трет возрасен купуваат цел Ваучер.
 • Максималното сместување во двоjна соба е двајца возрасни и две деца.
 • Валидност на ваучер: од 03 април до 30 јуни 2017 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на тел: +359 888/84 86 60; +359 882/25 55 25; +359 885/88 88 00; или е-mail: [email protected].
 • И потврда на резервацијата по купување на ваучер, така што ќе го издиктирате кодот на ваучерот.
 • Промени на датите за резервација може да се направат еднократно минимум 7 дена пред датата на сместување, и тоа доколку има слободни места во хотелот!
 • При анулирање на резервација до 3 дена пред дата на резервацијата се задржува 50% од платената сума, при анулација на резервацијата на помалку од 3 дена пред датата на сместување - се задржува 100% от платената сума!
 • При непристигнување ваучерот се смета за искористен и сумата не се рефундира!
 • ВИП Понудата е за ограничен број промоционални простории. Хотелот го задржува правото да откаже резервација при пополнетост на просториите.
 • Сместувањето во хотелот е по 15:00 часот.
 • Хотел за домашни миленичиња: бесплатно.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Селект - Велинград

СПА Хотел Селект****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Еделвајс №5
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: SPA Hotel Select
Website: www.spahotelselect.com

ВИП Понудата е предоставена од нашот партнер - СПА Хотел Селект****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.04.2017 до 30.06.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.