СПА одмор во Велинград - СПА Хотел Селект - Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок + СПА во Хотел Селект****, ВелинградSPA Хотелот Селект **** е лоциран во центарот на СПА престолнината на Балканот - Велинград, во близина на градскиот централен парк Клептуза. Глетката која се открива од балконите на собите е кон зелената гора на планината Родопи или кон предниот дел на хотелот - кон спортските капацитети и базени.

Делничните пакети се за сместување од недела до четврток!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Минерален базен со полу-олимписки димензии со минерална вода, детски минерален базен, две минерални џакузи
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

ЗАБРАНЕТО Е ВНЕСУВАЊЕ ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ на територијата на комплексот!

ЗАБРАНЕТО Е извезување на храна и пијалоци од објектите на хотелот!
Изнесување на храна од објектот се маркира и плаќа уште еднаш. Пијалоци и кафе за собите ќе се наплаќаат дополнително и ќе се плаќаат на рецепција.
Внесување на храна и пијалоци е забрането и се плаќаат по цени на хотелот.
Конзумирање на алкохолни, безалкохолни и др. пијалоци и храна, кои не се купени од објектите на хотелот e ЗАБРАНЕТ (автоматски се наплаќа на сметка на просторијата - 10 € за број).

 


На располагање на гостите на хотелот се:

 • За децата: детско катче, детски базен, игралиште. детски Аквапарк (се користи при поволни временски услови) На Ваше располагање е и новоотворената сала за игри на хотелот, опремена со билјард, воздушен хокеј, професионални електронски симулатори и други игри за деца за возрасни.
 • Луксузен ресторан со основен капацитет 150 места, кој нуди европска и традиционална кујна на највисоко ниво како квалитет и услуга
 • Сместување: 75 соби (47 стандардни, 28 луксузни); опремени со ТВ, мини бар, телефон, интернет, кабелска телевизија, бесплатен интернет за гостите на хотелот, директна телефонска линија, работно биро, Радио-часовник, централна климатизација; во бањата има фен, паник копче, када, а во некои соби и туш кабини; електронски систем за заклучување, противпожарни системи
 • Ресторани и локали: Лоби бар, Бар базен, Ресторан Пијано бар, Билјард
 • Базен со полуолимписки димензии со џакузи, кој е целосно со минерална вода, температурата на водата варира помеѓу 32 - 36 степени, во зависност од циркулацијата на минерална вода, како и детски базен; за спокојството на гостите е осигурено и присуството на воден спасител
 • SPA & Wellness - бесплатно за гостите на хотелот е користењето на: базен, џакузи, сауна, парна бања, Лакониум, Туш на задоволство, Фитнес сала, Релакс соба (модерниот SPA центар нуди хидроминерални терапии со ароматични масла и термални соли, класични и лековити масажи, бањи, медицинска козметика, солариум, антицелулитни масажи, ајурведа, различни хидроминерални процедури и терапии, руска бања, пакет програми)
 • Спортски капацитети: 2 тениски игралишта, мини фудбалско игралиште, одбојка на плажа или бадмингтон, пинг понг, , билијард и други игри.
 • Хотелот располага со две потполно опремени сали за конференции.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместенни двајца возрасни.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 год. возраст плаќаат 15 € на ден на база на пакетот.
 • Деца над 12 години или трет возрасен купуваат цел Ваучер.
 • Максималното сместување во двоjна соба е двајца возрасни и две деца.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 јуни 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на тел: +359 882/ 77 70 07; +359 885/ 88 88 00; +359 888/84 86 60; +359 882/25 55 25; или е-mail: [email protected].
 • И потврда на резервацијата по купување на ваучер, така што ќе го издиктирате кодот на ваучерот.
 • Промени на датите за резервација може да се направат еднократно минимум 7 дена пред датата на сместување, и тоа доколку има слободни места во хотелот!
 • При анулирање на резервација на помалку од 5 дена пред датата на сместување хотелот ја задржува 100% от платената сума!
 • Хотелот разгледува барања за рефундирање на средства, само доколку Ваучерите се нарачани во рамките на 14 календарни денови претходно. 
 • При непристигнување ваучерот се смета за искористен и сумата не се рефундира!
 • ВИП Понудата е за ограничен број промоционални простории. Хотелот го задржува правото да откаже резервација при пополнетост на просториите.
 • Сместувањето во хотелот е по 14:00 часот, а напуштањето на просториите е до 11.00 часот.
 • Хотел за домашни миленичиња: бесплатно.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Селект - Велинград

СПА Хотел Селект****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Еделвајс №5
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: SPA Hotel Select
Website: www.spahotelselect.com

ВИП Понудата е предоставена од нашот партнер - СПА Хотел Селект****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2021 до 30.06.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.