СПА одмор за во Велинград - СПА Клуб Бор

Дводневен пакет со појадок, вечера + СПА за периодот 02 - 07.01 во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3476 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба или двокреветна мансардна соба
 • Два појадоци
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес
 • Wi - Fi во секоја соба и заеднички простории
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување, ДДВ
 • Детско катче со детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часа за деца од 4 до 12 години

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4708 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери на шведска маса или на сет мени
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес, сала за деца
 • Wi - Fi во секоја соба и заеднички простории
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување, ДДВ
 • Детско катче со детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часа за деца од 4 до 12 години

Максимално сместување во тип простории:

*Двокреветна соба со поглед кон парк - 2 возрасни

*Двокреветна мансардна соба со поглед кон парк - 2 возрасни + 1 дете
*Апартман со поглед кон парк - 2 возрасни + 2 возрасни или деца

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Прво дете до 12 години се сместува бесплатно на дополнително легло (сите простории со дополнителен кревет).
 • Второ дете:
 • Од 0 до 6 години се сместува бесплатно.
 • Од 6 до 12 години – се доплаќа 25 €.
 • За трет возрасен или дете над 12 години се доплаќа 40 €.
 • Доплата за полн пансион – 10 € за возрасен и 7.5 € за дете од 6 до12 години на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датумии места на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/155 058.
 • Валидност на ваучер: од 02 до 07 јануари 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2017 до 07.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.