СПА одмор во Велинград - СПА Клуб Бор

Тридневен и петдневен делничен пакет пакет со појадок, вечера + СПА третмани во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

Од 10.10.2016 год. сите гости по резервацијата за Пакет Балнеорехабилитација од 5 ноќевања во СПА Клуб Бор 4*, като комплимент од Хотелот Велинград, ќе бидат сместувани во апартман !

ТРИДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 12640 денари (204 €) - 51% = 6288 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Изработка на мени, во согласност со лекарски рецепти
 • Медицински преглед
 • Изработка на индивидуална програма за лекување
 • Изработка на програма за индивидуална исхрана
 • Три медицински процедури на ден - по налог на Главниот лекар (* од списокот на процедурите подолу)
 • Велнес пакетот вклучува: користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Едно дете до 12 год. се сместува бесплатно
 • Интернет
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 18960 денари (308 €) - 51% = 9448 денари (154 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Изработка на мени, во согласност со лекарски рецепти
 • Медицински преглед
 • Изработка на индивидуална програма за лекување
 • Изработка на програма за индивидуална исхрана
 • Три медицински процедури на ден - по налог на Главниот лекар (* од списокот на процедурите подолу)
 • Велнес пакетот вклучува: користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Едно дете до 12 год. се сместува бесплатно
 • Интернет
 • Паркинг

Процедури кои можeтe да ги користите кон пакетот:
• Електротерапија - електрофореза, струи на Бернард, струи на Треберт, интерферентна струја, TENS, синусоидално модулирани струи
• Магнетна терапија - НИМП
• Третман со МВТ - радар
• Апаратна масажа на 1 зона
• Шиацу масажа
• Електрогимнастика и електростимулација на мускули
• Ултразвучна терапија - 1 поле
• Ласерска терапија на 1 зона
• Инхалациски третмани
• Криотерапија
• Светотерапија - солукс
• Солариум - од 6 до 12 мин.
• Терапија со лековита морска луга – аппликација на 1 зона
• Хидромасажа када
• Групна лековита гимнастика

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Едно дете до 12 год. се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 6 до 11,99 год. сместено во апартман со двајца возрасни – 10 € на ден со појадок и вечера.
 • Трет возрасен во апартман – 17.5 € на ден со вклучен појадок и вечера (без процедурите)
 • Доплата за апартман - 20 € на ден за просторијата.
 • Еднокреветна соба – 17.5 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на лице место на рецепцијата во хотелот!
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00 ч). По 19: 00 ч. - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба ја  да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00 ч). По 19: 00 ч. - +359 875/155 058.
 • ВАЖНО !!! По купување на ваучерите е потребно да направите резервација на e-mail: [email protected], со Вашето име, телефон за врска, датуми на престој, за колку луѓе е резервацијата, колку возрасни и колку деца деца и нивната возраст!
 • Валидност на ваучер: од 17 јануари до 31 март 2017 година.
 • Понудата не важи за датите 02, 03, 04 и 17 и 18 март 2017 год.
 • Нема слободни места за датите - 20-21 јануари 2017 гог., 5-7 февруари 2017 год. и 10-11 февруари 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.01.2017 до 31.03.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.