СПА одмор за двајца во Велинград - СПА Клуб Бор

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

 

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 5625 денари (91 €) - 50% = 2812 денари (45.5 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + едно дете до 6 годишна возраст и вклучува:

 • Едно ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес, сала за деца.
 • Wi - Fi во секоја соба и заедничките простории
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување, ДДВ
 • 10% попуст од потрошувачката во локалите во хотелот и од цените на СПА центарот

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 6257 денари (102 €) - 50% = 3128 денари (51 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + едно дете до 6 годишна возраст и вклучува:

 • Една ноќевања во двокреветна соба без тераса
 • Еден појадок на шведска маса
 • Еден ручек на шведска маса или на сет мени
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес, сала за деца.
 • Wi - Fi во секоја соба и заедничките простории
 • Паркинг
 • Хотелско осигурување, ДДВ
 • 10% попуст од потрошувачката во местата на хотелот и од цените на СПА центарот

Понудата важи за сместување од недела до четврток!

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Едно дете до 6 години - бесплатно во двокреветна соба.
 • Едно дете од 6 до 12 год. сместено во апартман со две лица коишто плаќаат целосен износ  плаќа 10 €.
 • Трет возрасен во апартман доплаќа 17.5 € на ден со појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во апартман - 20 € на ден.
 • Доплата за сместување во студио - 10 € на ден.
 • Доплата на рецепцијата на хотелот:
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден за секој гостин.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • Валидност на ваучер од 18 април до 28 мај 2017 2017 година.
 • Понудата не важи за за следните дати: 28 април до 01 мај и од 05 до 08 мај 2017 год.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го запазува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.04.2017 до 27.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.