Есенска СПА релаксација во Велинград - СПА Клуб Бор

Еднодневен пакет за двајца во двокреветна соба, студио или апартман со појадок и вечера + СПА во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3729  денари (60 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 1 дете до 12 год. при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба / двокреветна мансардна соба
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3950 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 1 дете до 12 год. при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба / двокреветна мансардна соба
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4108 денари (66 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 1 дете до 12 год. при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4266 денари (69 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 1 дете до 12 год. при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4740 денари (77 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 2 деца до 12 год. при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4898 денари (79 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни или двајца возрасни + 2 деца до 12 год. при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Едeн појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Интернет
 • Паркинг
 • Сала за деца
 • Туристичко сигурување
 • Детска анимација секој ден од 10:00 - 13:00 и од 17:00 - 22:00 часот

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете од 6 до 12 год. во апартман  со 3 возрасни се доплаќа 12.5 € на ден со вклучени појадок и вечера. 
 • Во понудата не се нуди попуст при единечно сместување.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристичка такса во износ од 0,70 € на ден за секој гостин.
 • Анулирање на резервација до 3 дена пред сместувањете – се задржува сума за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 2 дена пред датумот или непојавувањето – се задржува сума во износ од 2 ноќевања.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 155 058.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 05 ноември 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2017 до 05.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.