Нова година во Велинград - СПА Клуб Бор

Тридневен или четиридневен пакет со појадок и празнични вечери + музичко-уметничка програма во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18193 денари (295 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино
 • Интернет
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 21362 денари (346 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино
 • Интернет
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 44461 денар (721 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + две деца и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино
 • Интернет
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 50434 денари (818 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино
 • Интернет
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Едно дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума.
 • Дете од 6 до 12 год. со двајца возрасни доплаќа 28 € на ден - ноќевање со појадок и вечера (за дополнителен кревет за сите видови просторија).
 • За трет возрасен се доплаќа 55 € на ден - ноќевање со појадок и вечера (за дополнителен кревет за сите видови просторија).
 • Доплата за сместување во студио - 30 € на човек за три или 38 € на човек за четири ноќевања.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2019 г. до 01 јануари 2020 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација по 01.12.2020 год. или непојавување – се задржува 100% од сумата.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2019 до 01.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.