Нова година 2017 во Велинград Бугарија - Бутик Хотел St.George

Тридневен празничен пакет со појадок + новогодишна вечера во Бутик Хотел St.George, Велинград - БугаријаАко сакате да ги  доживеете сите  задоволства на животот во- СПА-центарот на  Балканскиот полуостров дојдете во прекрасниот Велинград!
Бутик Хотел "St.George" се наоѓа во СПА-центарот на  Балканскиот полуостров - Велинград.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7584 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера + програма на 31 декември
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Мени за новогодишната вечер:

 • 100 гр ракија
 • ½ минерална вода
 • Вино
 • Сок
 • Шампањ
 • Овчарска салата
 • Предјадење: руло со спанаќ и руло со кашкавал 
 • Основно јадење : Пилешко или свинско вретено со гарнитура од брокула и сос од павлака
 • Десерт: баклава, плодови

Бутик Хотел "St.George", Велинград располага со 8 соби и 2 апартмани. Собите се опремени со централно греење со можност за ининдивидуално регулирање, мини бар, телефон, LCD телевизор, кабловска телевизија, безжична интернет конекција, бања со туш кабина, фен. Некои од собите имаат тераси.
Во ресторанот на хотелот може да уживате во разновидноста на бугарската национална и европска кујна. Менито вклучува богата селекција од најдобрите традиционални јадења и се подготвува со исклучителна професионалност и имагинација од главниот готвач и неговиот тим. Предлагаме исклучителна селекција на вино.

Бутик Хотел St.George

Бутик Хотел "St.George"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Битолa №1
Тел: +******
Email: [email protected]
Website: www.svetigeorgi-velingrad.com

ВИП Понудата е обезбедена од Бутик Хотел "St.George"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.