Велигден за двајца во срцето на Родопите - Хотел ПОПИНИ Л'КИ

Дводневен или тридневен пакет за двајца со појадок и празничен Велигденски ручек во Хотел Попини Л'ки, Јагодина - БугаријаВи предлагаме ВИП Понуди понуди за одмор со попуст во Родопите во хотел "Попини Л’ки", во с. Јагодина.
Ако сакате да поминете незаборавен одмор во срцето на Родопските планини, да ја пробате традиционалната родопска кујна, да бидете среде убава природа и да доживеете вистинско родопско гостопримство ПОВЕЛЕТЕ ВО ХОТЕЛ - РЕСТОРАН "Попини Л’ки".

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 9606 денари (155 €) - 50% = 4803 денари (78 €)

ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања за двајца
 • Два појадоци
 • Еден празничен Велигденски ручек
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • 20% попуст на прошетка со џип до атракцијата Орлово око

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11376 денари (184 €) - 50% = 5688 денари (92 €)

ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања за двајца
 • Три појадоци
 • Еден празничен Велигденски ручек
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • 20% попуст на прошетка со џип до атракцијата Орлово око

Хотел Попини Л’ки се наоѓа во срцето на Родопските планини на 220 километри од Софија, 100 километри од Пловдив, 60 километри од Пампорово и на 25 километри од Девин.
Хотелот располага со 13 двокреветни соби секоја со тераса и санитарен јазол. Двокреветна соба нуди можност за сместување со две кревети или со спална според желбата на гостите.
Хотел " Попини Л’ки " има 4 трокреветни соби распоредени на последниот кат,  секоја соба има тераса и санитарен јазол. Тројната соба е погодна за семејства со деца. Се состои од спална и единечен кревет.
Хотелот располага и со 2 апартмани, коишто се состојат од дневна соба, спална, бања и две тераси. Апартманите  се погодни за семејства со две деца.
Ресторанот на хотелот " Попини Л’ки " е модерно опремен и удобен. Погоден е како за индивидуални посети, така и за групни собири и корпоративни настани. Со својот дизајн е идеален за свадби и семејни прослави. Во топлите месеци на годината работи  и надворешниот дел на реесторанот, за поголема близина до природата. Во ресторан " Попини Л’ки " може да пробате најразлични родопски специалетети и да уживате во традиционалните јадења подготвени со желба и внимание од страна на нашите готвачи.
Семеен Хотел " Попини Л’ки " се наоѓа на крајот на познатата и неописливо убава "Бујновска клисура", а за да дојдете до неа патот поминува и покрај бисерот на пештерите во Бугарија, Јагодинската Пештера. Хотелот се наоѓа на надморска височина од 1350 метри, се наоѓа надвор од секакви населени места во убаво планинско плато со бујна и зелена вегетација, точно до изворот на Бујновската река. Се  наоѓа и во непосредна близина на границата со Грција.
Во близина е и пештерата "Ѓаволско грло" - еден од феномените на Триградската клисура.
Овде е и пештерата "Арамијската дупка" - примамлива за љубителите на екстремните доживувања.
Патувањето до "Орлово око" се остварува со отворен сафари џип, такашто патот поминува низ карпите до с. Јагодина, а од таму почнува едно вистинско оф роуд искуство. По вртоглавото искачување се достигнува до самата бина.
Таа е монтирана на работ на карпите на височина 1563 метри надморска височина. Од неа се открива панорамски поглед на целите Родопи, делови од Пирин и Рила, Бујновската клисура, Борино, Чала, Јагодина, во далечината се набљудуваат планините во Грција, а рано наутро во јасен ден одовде може да се види и Егејско море. Дфинитивно вреди човек да си го подари ова неверојатно искуство и да ги види убавините на бугарската природа од птичја перспектива.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 12 години и трет возрасен се сместува на дополнително легло и се доплаќа 18 € за две ноќевања и 23 € за три ноќевања.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • При сместување задолжително се покажува испечатен ваучер на хартија.
 • При желба за сместување во апартман наместо во двокреветна соба се доплаќа 10 € за ноќевање на рецепцијата. (Максимум 4 лица во апартман).
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 878 23 76 45
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 878 23 76 45.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел ПОПИНИ Л'КИ

Хотел "Попини Л'ки"
Општина Борино, Р. Бугарија
С. Јагодина
Моб: +******
E-mail: [email protected]

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца, предоставени од нашиот партнер - Хотел "Попини Л'ки"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.