Нова година во Велинград, Бугарија - СПА Хотел Олимп - Велинград

Тридневен пакет со појадок и вечера + Новогодишна вечерa + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, ВелинградПарк Хотел Олимп е модерен четириѕвезден комплекс, којшто одговара на светските стандарди. Хотелот има уникатна местоположба, се наоѓа во близина до центарот на градот и во истовреме близу до вековна борова шума. Од хотелот се открива прекрасна панорама кон планината и градот. Хотелот е расположен во туристичкиот град Велинград, често посочуван како главниот СПА центар во Бугарија, идеален за спа одмор. Предложените понуди за одмор во СПА Хотел Олимп се специјално подготвени на половина цена.Велинград е претпочитано место за спа одмор преку целата година со изобилство на минерални извори меѓу убавата природа на Родопите.
 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена:22088 денари (358 €) 
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
 

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци на шведска маса
 • Две вечери
 • Празнична Новогодишна вечера
 • Бранч на 01.01.2017г. со традиционални бугарски јадења
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Римска бања
 • Тепидариум
 • Инфра-ред кабина 
 • Класична финска сауна
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса и осигурување
 • 10% попуст во ресторанот на хотелот
 • За најмалите гости во новогодишната ноќ ќе биде организирана детска забава со лотарија

СПА и Велнес: ја надополнуваат привлечноста на нашите понуди. Спа центарот Олимп располага со сектор Хидротерапија, снабден со модерни Хидро Аеро бањи, коишто се подесуваат да работат со воздух, вода или и со двете, при што како песледица се добива неверојатна подводна масажа со минерална вода и некое од лековитите масла, за постигнување на полниот ефект. Спа центарот Олимп располага со високо кфаливикувани специјалисти кои се грижат за здравјето на гостите на комплексот- рехабилитатор, кинезитерапевт, козметичари и масери. Третманите за време на одморот се прават по консултации со дадениот специјалист, и се подготвува индивидуална програма според потребите на клиентот.
Базен: Уште една придобивка за прекрасен одмор. Парк хотел Олимп ја добива минералната вода од квартал Чепино- водата е со елементот Радон, ниско минерализирана. Минералната вода е погодна  за болести на мускулно скелетниот систем,болести на  зглобовите и мускулите, заболувања на периферниот нервен систем како и за сеопфатна релаксација за напрегнати и луѓе  под силен стрес. Поради слабата минерализација и умерената температура / 33 ° / водата е применлива дури и за деца и возрасни луѓе.
Таверна Олимп: за љубителите на паузи со екзотика- автентичната атмосфера во таверна "Олимп". Почувствувајте Бугарскиот дух, јадете сочно месо на жар, полнето јагне, чеверме, Велинградска капама, рачно сукани пити и баница,и многу други кулинарски специјалитети, oркестар со жива музика. Капацитет 80 места.
Класичен ресторан: Ресторан "Олимп '' располага со 120 места. За нашиот Главен готвач ќе биде задоволство да приготви за Вас, како традиционални локални јадења, така и јадења од европската и светска кујна. Нудиме исто така и различни диетални и вегетаријански јадења. Во сите празнични денови, за доброто расположение се грижат гостувачки фолклорни и вариете програми.

Лоби бар: Удобниот Лоби бар е идеалното место за целосна рекреација за шоља кафе или модерен пијалок. Овде можете да ја вкусите домашно направената Медена торта “Олимп” и многу други слатки искушенија. Уживајте во чистиот воздух и прекрасната панорама, којашто се открива од Летната тераса на нашиот Лоби бар.
Капацитет: 60 внатрешни и 50 надворешни места.

За Децата: Внатрешно и надворешно детско катче со аниматор, бејбиситер, предлагаме дестко мени во нашиот ресторан, а исто така организираме и детски родендени и забави.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудените паузи.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дополнително легло за деца од 5.99 до 11.99 г. – 130 € / со појадок, 2 вечери на шведска маса и новогодишен бранч на 01.01.2017г ./ (не е вклучена Новогодишна вечера).
 • Дополнително легло за деца од 11.99г. до 17.99г. – 155 € / со појадок, 2 вечери на шведска маса и новогодишен бранч на 01.01.2017г ./ (не е вклучена Новогодишна вечера).
 • Деца до 5.99г. се сместуваат бесплатно со вклучени 3 ноќевања, 2 појадоци и Новогодишен бранч.
 • Анулација без задржување  - 30 дена пред сместувањето.
 • Во случај на анулација, направена 25 дена пред сместувањето -  се задржуваат 50% од резервираните услуги.
 • Во случај на откази 14 дена пред сместувањето – е задржуваат 100%  од
 • резервираните услуги!
 • Резервации се прифаќаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се прифаќаат само за купени ваучери и добиен код на Вип ваучер!
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 359/56 100, +359 887/33 68 63.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Олимп - Велинград

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 ******      
Моб: +359 ******

Факс: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.