СПА Одмор во Велинград - СПА Хотел Олимп - Велинград

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, ВелинградПарк Хотел Олимп е модерен четириѕвезден комплекс, којшто одговара на светските стандарди. Хотелот има уникатна местоположба, се наоѓа во близина до центарот на градот и во истовреме близу до вековна борова шума. Од хотелот се открива прекрасна панорама кон планината и градот. Хотелот е расположен во туристичкиот град Велинград, често посочуван како главниот СПА центар во Бугарија, идеален за спа одмор. Предложените понуди за одмор во СПА Хотел Олимп се специјално подготвени на половина цена.Велинград е претпочитано место за спа одмор преку целата година со изобилство на минерални извори меѓу убавата природа на Родопите.
 

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува: 

Понудата важи за сместување од недела до четврток. За сместување за Викенд - петок и сабота се доплаќа 5 € на просторија на вечер
 

 • Едно ноќевање во двокреветна економична соба
 • Еден појадок
 • Користење на надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Тепидариум
 • Парна бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Детско катче

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 1864 денари (30 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Понудата важи за сместување од недела до четврток. За сместување за Викенд - петок и сабота се доплаќа 5 € на просторија на вечер

 

 • Едно ноќевање во двокреветна економична соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Тепидариум
 • Парна бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Детско катче

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 2338 денари (38 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
Понудата важи за сместување од недела до четврток. За сместување за Викенд - петок и сабота се доплаќа 5 € на просторија на вечер

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Тепидариум
 • Парна бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Детско катче

СПА и Велнес: ја надополнуваат привлечноста на нашите понуди. Спа центарот Олимп располага со сектор Хидротерапија, снабден со модерни Хидро Аеро бањи, коишто се подесуваат да работат со воздух, вода или и со двете, при што како песледица се добива неверојатна подводна масажа со минерална вода и некое од лековитите масла, за постигнување на полниот ефект. Спа центарот Олимп располага со високо кфаливикувани специјалисти кои се грижат за здравјето на гостите на комплексот- рехабилитатор, кинезитерапевт, козметичари и масери. Третманите за време на одморот се прават по консултации со дадениот специјалист, и се подготвува индивидуална програма според потребите на клиентот.
Базен: Уште една придобивка за прекрасен одмор. Парк хотел Олимп ја добива минералната вода од квартал Чепино- водата е со елементот Радон, ниско минерализирана. Минералната вода е погодна  за болести на мускулно скелетниот систем,болести на  зглобовите и мускулите, заболувања на периферниот нервен систем како и за сеопфатна релаксација за напрегнати и луѓе  под силен стрес. Поради слабата минерализација и умерената температура / 33 ° / водата е применлива дури и за деца и возрасни луѓе.
Таверна Олимп: за љубителите на паузи со екзотика- автентичната атмосфера во таверна "Олимп". Почувствувајте Бугарскиот дух, јадете сочно месо на жар, полнето јагне, чеверме, Велинградска капама, рачно сукани пити и баница,и многу други кулинарски специјалитети, oркестар со жива музика. Капацитет 80 места.
Класичен ресторан: Ресторан "Олимп '' располага со 120 места. За нашиот Главен готвач ќе биде задоволство да приготви за Вас, како традиционални локални јадења, така и јадења од европската и светска кујна. Нудиме исто така и различни диетални и вегетаријански јадења. Во сите празнични денови, за доброто расположение се грижат гостувачки фолклорни и вариете програми.

Лоби бар: Удобниот Лоби бар е идеалното место за целосна рекреација за шоља кафе или модерен пијалок. Овде можете да ја вкусите домашно направената Медена торта “Олимп” и многу други слатки искушенија. Уживајте во чистиот воздух и прекрасната панорама, којашто се открива од Летната тераса на нашиот Лоби бар.
Капацитет: 60 внатрешни и 50 надворешни места.

За Децата: Внатрешно и надворешно детско катче со аниматор, бејбиситер, предлагаме дестко мени во нашиот ресторан, а исто така организираме и детски родендени и забави.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 11.99 год. возраст се сместува бесплатно во студио со вклучен појадок .При бесплатно сместување на деца до 11.99 год. возраст неопходен е извод од матична книга на родените за детето, со којшто се потврдува неговата возраст. Во спротивно се наплаќа за дополнително легло.
 • Лица над 12 год. или трет ворасен доплаќаат 15 € за ноќевање со поајадок.
 • Во двокреветна економична соба може да се сместат максимум двајца возрасни.
 • Сместувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Датумите за сместување не можат да бидат променети после истекот на наведениот рок.
 • Суми за веќе направени и потврдени резервации не се надоместуваат.
 • Резервации се примаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се примаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Местата за сместување се ограничени, до исцрпување на видот  просторија наведени во понудата.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Задолжително е однапред  да направите барање за слободни места за саканиот период.
 • - Потребна е претходна резервација на тел:    +359 359/56 100; +359 887/33 68 63.
 • Валидност на понудата: од 02 октомври до 30 ноември 2017 година.
 • Понудата не е валидна за периодот од 01 до 06 ноември.
 • - Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Олимп - Велинград

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 ******      
Моб: +359 ******

Факс: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.10.2017 до 30.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.