Одмор во Пампорово, Бугарија - Радианс Тур

Еднодневен пакет со појадок во комплекс LUCKY Pamporovo***LUCKY Pamporovo Apartments & SPA *** е лоциран во најсончевото бугарско одморалиште за скијање- Пампорово. Лоциран на достапно и удобно место во Пампорово само 1 км од Студенец, триѕвездниот  комплекс Лаки Пампорово нуди целосна самостојност, безбедност и комфор  на своите гости. Одличните услови за сместување, прекрасната инфраструктура и различните услуги на комплексот, го претвораат Лаки Пампорово во омилено место за оние гости кои не сакаат да се разделат со домашната атмосфера и домашниот комфор  за време на својот  одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1138 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување од 01 до 17 декември

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1517 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување од 01 до 17 декември

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

Важи за сместување од 01 до 17 декември

 • Едно ноќевање во двоспален апартман
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување од 18 до 29 декември

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1706 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување од 18 до 29 декември

 • Едно ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при минимум четворица сместени и вклучува:

Важи за сместување од 18 до 29 декември

 • Едно ноќевање во двоспален апартман
 • Еден појадок
 • Паркинг
 • Интернет
 • Детско катче
 • ДДВ и туристичка такса и осигурување

Комплексот нуди сместување во комплетно опремени студиа и апартмани со една и две спални, распределени во четири згради. Низ  територијата на комплекс Лаки Пампорово тече река на која коритото е регулирано, а во самиот центар на комплексот се издига мала зографисана капела. Романтичниот и живописен амбиент во комплексот се комбинира одлично со пријатната  и атмосфера и ентериер на студиата и апартманите, кои располагаат со сите удобства  на денешницата потребни за удобен самостоен престој.
За оние гости на комплексот, кои ја ценат добрата кујна и услуга, комплекс Лаки Пампорово нуди ресторан со 100 места. Првиот кат на ресторанот е аранжиран  во самобитен стил - како таверна, а вториот е дизајниран  во модерен стил, кој хармонира со елегантниот  ентериер на лоби барот во комплексот.
Лаки Пампорово ги  искушува своите гости и со својот спа центар кој вклучува џакузи, сауна и сала за масажи, затворен базен, арома терапии, спа третмани и фитнес. За најмалите гости на комплексот е предвидена соба за игри и забава. Комплекс Лаки Пампорово нуди обезбедуван паркинг, гаражи и продавница. Комплексот е од затворен тип и во него влез се дозволува само за негови гости, за чија безбедност се грижи деноноќно  обезбедување. За целосното забава на своите гости хотелот нуди фолклорни програми во ресторанот, билијард, пинг понг, табли, пикадо, шах.
Опис на просториите за сместување:
Студио / 2 лица /
На располагање на гостите на комплекс Лаки Пампорово се целосно опремени студија со максимален капацитет од двајца луѓе. Секое студио е мебелирано  со  кревет на растегнување, трпезарија, кујна со шпорет, фрижидер, аспиратор, мијалник, чајник, телевизор, централно греење, купатило со туш, балкон.
Еднособен стан / 2 + 2 /
Лаки Пампорово нуди комфорни еднособни  апартмани, од кои секој се состои од една пространа спална и посебна дневна соба со кујна, трпезарија  и со канапе. Максималниот капацитет на еднособните  станови е 2 + 2  гости. Кујната на секој стан располага со шпорет, фрижидер, аспиратор, мијалник, чајник, садови и прибори за хранење. Дополнителните удобства  во становите вклучуваат камин, телевизор, централно греење, балкон, купатило со туш.

Еднособен стан / 4 + 2 /
Лаки Пампорово нуди и апартмани кои можат удобно да сместат максимум 4 + 2 гости. Секој апартман се состои од две спални, дневна соба и купатило со туш. Во дневната соба има кревет на рестегнување, трпезарија, кујна со сè што е потребно за самостојна подготовка на храна, телевизор. Дополнителните удобности на двособните апартмани вклучуваат централно греење, камин, балкон.
Атракции и забава
Пампорово е едно од најголемите бугарски планински одморалишта. Благата клима, прекрасната природа, големото количество сончеви денови и високиот  степен на безбедност го прават совршено место за одмор на планина во секоја сезона. Пампорово е и едно од најпопуларните  скијачки  одморалишта  во Бугарија. Овде има 29 километри вкупна должина на патеки  за алпско скијање, 30 километри патеки за трчање со скии, девет влекачи  и шест ски-лифтови.
Местоположба
Лаки Пампорово се наоѓа во јужниот дел на Пампорово на 1 км од Студенец во насока Смолјан и на 40 минути од најновиот ски-влекач, до кој се обезбедени бесплатен превоз и паркинг. Пампорово е лоциран на 15 километри од Смолјан, на 85 километри од Пловдив и на 250 километри од Софија.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за наем на тип просторија на вечер, при минимум две ноќевања.
 • Пред да купите ваучер е потребно да се јавите во комплексот, за да проверите за слободни места.
 • Потребна е претходна резервација со бројот на ваучерот на тел: +359 893 610 042 /09-16/ или на +359 897 083 134 / деноноќно /.
 • При сместување е потребно да приложите испечатен ваучер на хартија.
 • Можете да купите неограничен број ваучери за себе или за подарок.
 • На рецепција секој клиент може да добие информации за културните и природни знаменитости на регионот, кои можете да ги посетите со наш водич со доплата.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 29 декември 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 897/08 31 34, +359 893/61 00 42.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Радианс Тур

LUCKY Pamporovo
К.к.Пампорово, Р. Бугарија
Моб: +******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.briz-lucky.com

ВИП Понудата е обезбедена од LUCKY Pamporovo Apartments & SPA***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2020 до 29.12.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.