Нова година во Дрјаново Бугарија - Парк Хотел Дрjaново

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + Новогодишна вечера во Парк Хотел ДрјановоПарк Хотел Дрјаново е лоциран во строгиот центар на градот Дрјаново и Ви предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8532 денари (138 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци на шведска маса, од кои еден доцен појадок на 01.01.2022 година
 • Една вечера на шведска маса 
 • Празнична новогодишна вечера со музичко-уметничка програма
 • Огномет
 • Употреба на руска бања еднаш дневно
 • Паркинг
 • WiFi интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10618 (172 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса, од кои еден доцен појадок на 01.01.2022 година
 • Две вечери на шведска маса
 • Празнична новогодишна вечера со музичко-уметничка програма
 • Огномет
 • Употреба на руска бања еднаш дневно
 • Паркинг
 • WiFi интернет

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9164 денари (148 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при тројно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци на шведска маса, од кои еден доцен појадок на 01.01.2021 година
 • Вечера на шведска маса 
 • Празнична новогодишна вечера со музичко-уметничка програма
 • Огномет
 • Употреба на руска бања еднаш дневно
 • Паркинг
 • WiFi интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11566 денари (187 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при тројно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци на шведска маса, од кои еден доцен појадок на 01.01.2021 година
 • Две вечери на шведска маса / без пијалоци /
 • Празнична новогодишна вечера со музичко-уметничка програма
 • Огномет
 • Употреба на руска бања еднаш дневно
 • Паркинг
 • WiFi интернет

Празнично Новогодишно мени

Новогодишен ордевер / домат со надградба од шери домати и босилек, полнета краставица со сирење, зимска салата врз свежи салати со портокал, печени пиперки, Салата Снежанка, , руска салата, чадено свинско филе, кашкавал, роза од јајце /
Топло мезе - "Палачинка по Арбанашки" / палачинка со фил од пилешко филе, бешамел со домат и кашкавал /
Главно јадење / стек од свински врат со динстани печурки и пилешки гради полнети со чадено сирење со сос , гарнирани со пире од компири со чипс /
Мезе / чинија со микс од суви колбаси /
Пита
Баница
Јаткасти плодови микс
Десерти / микс овошје, торта /
Пакет на пијалоци - вода 500 ml. ; безалкохолен пијалок 250 ml; стара ракија 50 ml; бело и црвено вино 350 ml .; шампањ 175 мл.

Хотелот располага со 64 двокреветни соби и 8 апартмани. Собите и апартманите се опремени со бања, клима уред, кабловска телевизија, телефон. Предлагаме рум сервис, перење и пеглање, рент-а-кар, туристички информации, фотокопири и факс услуги. Хотелот располага со паркинг во непосредна близина.

Ресторан:  ресторанот на хотелот располага со 120 места, овде можете да уживате во богата разновидност од национални и светски специјалитети и одбрани пијалаци.

Конференциски сали: „Парк Хотел Дрјаново "нуди перфектни услови за бизнис настани. Располага со конференциска сала со 100 места и сала за состаноци со 50 места, технички опремени за прес-конференции, корпоративни настани и презентации.

Спа центар - масажи - класичнa, делумнa, рефлекторна, масажа на грб со мед, релаксирачка масажа - целосна. Терапии - пилинг на цело тело, пилинг со вино на целото тело, винска маска, винска терапија, чоколадна терапија. Гостите на хотелот можат да уживаат во благопријатното влијание на автентичната руска бања.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени две или три лица .
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 5 до 12 години, се доплаќа 60% од вредноста на избраниот пакет.
 • Трет возрасен доплаќа 60% од вредноста на избраниот пакет.
 • Доплата за шведска маса за дете до 5 год. - 7.5 € на ден / Доплата за новогодишен пакет за дете до 5 год. - 25 €.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2021 год. до 03 јануари 2022 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 0676 7 22 45; +359 885 67 07 07.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на тел:+359  0676 7 22 45; +359 885 67 07 07.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Дрjaново

Парк Хотел Дрjaново
Гр. Дрjaново, Р. Бугарија
Пл. Стадион 
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Е-Mail: [email protected]
Website: www.parkhoteldryanovo.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Парк Хотел Дрјаново

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2021 до 03.01.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.