Одмор во Банско, Бугарија - Парк Хотел Гарденија, Банско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Парк Хотел Гарденија, БанскоЧетириѕвездниот Парк Хотел Гарденија  се наоѓа во срцето на еден од најпознатите и модерно опремени Скијачки центри во Источна Европа - Банско, кое се наоѓа во котлината меѓу три планини - Рила, Пирин и Родопите. Хотелот  отвори за гости во 2006 година. На проектот и дизајнот работеле најдобрите руски и бугарски специјалисти. Величенствената  комбинација од камен, дрво во темни тонови и бакар  и неповторливиот  стил создаваат чувство на топлина и удобност. Во хотелот се е во функција за удобен престој на гостите. Високо квалифициран персонал ќе се грижи за Вашето удобство и добро расположение.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 916 денари (15 €)
ВИП Ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двојна економична соба
 • Еден појадок
 • Користење на Базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Користење на Базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП Ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двојна економична соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на Базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на Базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

Хотелот располага со 58 двокреветни стандардни соби / 30 кв.м. / 23 двојни економични соби / 25 кв.м. /, 4 луксузни соби / 50 кв.м. / и 1 претседателски апартман / 75 кв.м. /; централна климатизација, безжичен интернет во целата зграда, лоби бар, таверна "Кукери", елегантен ресторан во италијански стил со летна тераса, современа опрема СПА центар, конференциска сала, ски гардероба, нудат најновите модели опрема, надворешен лифт со прекрасен поглед кон Ски патеките 24/7 Прием, 24/7 Чувари. Во зимската сезона хотелот обезбедува бесплатен превоз до почетна станица на жичарница на секои 30 минути.
За удобност  на гостите на хотелот во собата има телефон со надворешна линија, телевизор, клима уред, електронски сеф, мини бар со богат асортиман од алкохолни и безалкохолни пијалоци, ореви и десерти, интернет конекција. Секоја соба е со када, а луксузните соби  и апартманот - со џакузи. Бањите се опремени со фен, телефон, богата хотелска козметика и паник-копче.  Дел од собите имаат балкон со прекрасен поглед кон планинските врвови, а дел кон градскиот парк.
Конференциска сала
Капацитет - 120 места. Опремена е со мултимедијален проектор, екран, флип чарт, безжичен интернет. Салата е идеално место за конференции, корпоративни обуки, семинари и други слични настани.
Стилскиот лоби бар со елегантна камин располага со 110 места, безжичен интернет и богат асортиман од пијалаци, мезе, салати, сендвичи и десерти.
СПА центар "Gardenia" е современ центар за убавина и здравје. Потопете се во магијата на релаксација на  древните ритуали. Овде ќе ви понудат широк избор од третмани со производи на Thalgo, BABOR, Gerard's и Olos. Во СПА центарот се спроведуваат над 70 видови масажи и третмани за лице и тело, Достапни се третмани како за жени, така и за мажи. За секој клиент се подготвува специјална програма, во согласност со неговите желби. Гордост на СПА центарот е Ајурведа кабината каде пред вас ќе се открие светот на древната индиска медицина. Покрај релаксирачки третмани, на Ваше располагање има и солариум, базен, детски базен и џакузи, сауна, парна бања, турски амам и фитнес.

Таверна
Таверна "Кукери", изградена од дрво, бакар и камен, и е најколоритното место во целиот комплекс. Таверната е на две нивоа, со капацитет од 400 места и ви нуди автентична бугарска кујна, локални Бански специјалитети, арапска кујна, јадења од дивеч. Таверната Ви нуди  и рибни специјалитети од Медитеранот. Стилот и изведувачкиот дизајн на таверната ја претвораат во совршено место за организирање на свечености  и незаборавни свадбените церемонии. Овде можете да потанцувате, да уживате во нашата фолклорната  програма и одличната услуга.

Ресторан
Италијанскиот ресторан со летна тераса нуди на своите гости богата кулинарска палета. Во комфорна  и пријатна атмосфера Ви нудиме како специјалитети од италијанската кујна, исто така и јадења од различни страни на светот. Вие можете да поминете  романтична вечер во летната тераса на ресторанот, од кадешто се открива прекрасен поглед кон Пирин планина и градскиот парк.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Прво дете до 6.99 години сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • Второ дете до 6.99 години сместено со двајца возрасни доплаќа 50% од цената на избраниот пакет.
 • Дете од 7 до 11/99 години сместено со двајца возрасни користи 40% попуст доколку е сместено на дополнително легло, или 20% попуст доколку е сместено на редовен кревет.
 • Трет возрасен доплаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Доплата за единечно сместување– 15 € на ден
 • Доплата за луксузна соба – 15 € / за соба /
 • Доплата за претседателски апартман – 25 € на ден / за апартман.
 • Доплата за соба со балкон - 5 € на ден.
 • Не се вклучени пијалоци за време на вечера.
 • При направена резервација и неанулирана резервација во писмен вид на e-mail [email protected] до 3 дена пред сместување, ваучерот се смета за искористен.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 749/86902, +359 749 8 69 55 од 9.00 до 18.00 часот.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 749/86902, +359 749 8 69 55 од 9.00 до 18.00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 11 септември до 30 ноември 2016 година.
 • Доколку има помалку од 20 гости на Хотелот, исхраната е по поретходно приготвено сет мени.
 • ПОНУДАТА НЕ ВАЖИ ЗА ГРУПНИ РЕЗЕРВАЦИИ.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Гарденија, Банско

Парк Хотел Гардениja
Гр. Банско, Р. Бугарија

ул. Цар Симеон №72
Teл: +359 749 86902
Тел: +359 ******оd 9.00 до 18.00 часот.
Е-mail: [email protected]
Website: www.parkhotelgardenia.com

ВИП Понудата е предоставена од Парк Хотел Гардениja, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.09.2017 до 30.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.